Sendikal
Giriş Tarihi : 10-12-2018 23:22

''Asgari Ücret Görüşmelerine Gölge Düşürmeye Çalışanlar Başaramayacaklarını Anladılar''

Asgari ücret görüşmelerinin başladığı bügünlerde TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay'ın Asgari ücret görüşmelerinde Fransa'da yaşanan olayları örnek vererek''ÜÇ GÜN SONRA BURADA GÖRÜR MÜYÜZ?' Asgari ücret tespit komisyonunda konuşan Atalay, 'Böyle ne kadar gider? Önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ne kadar gider. İşte gördük Fransa'da gitmediğini. Üç gün sonra bizim burada görür müyüz görmez miyiz? Bize bağlı.'

''Asgari Ücret Görüşmelerine Gölge Düşürmeye Çalışanlar Başaramayacaklarını Anladılar''

Asgari ücret görüşmelerinin başladığı bügünlerde TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay'ın Asgari ücret görüşmelerinde Fransa'da yaşanan olayları örnek vererek''ÜÇ GÜN SONRA BURADA GÖRÜR MÜYÜZ?' Asgari ücret tespit komisyonunda konuşan Atalay, 'Böyle ne kadar gider? Önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ne kadar gider. İşte gördük Fransa'da gitmediğini. Üç gün sonra bizim burada görür müyüz görmez miyiz? Bize bağlı.' ifadeleri ile gündeme gelen  sözlerine karşı bazı yayın organları işçiler üzerinden darbe girişimi vb  başlıklar atmıştı konu ile ilgili açıklamalarda bulunan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, "İki üç gündür televizyon ve sosyal medyada ’bize bağlı’ ifadesi üzerinden işçileri sokağa indirme tehdidi yorumları yapıldı. Hayretle izliyorum ben 63 yaşındayım. Büyük harflerle vurguluyorum altını çizerek. ’Bize bağlı’ ifadesi işçisi, işvereni, muhalefeti, iktidarı, sivil toplum örgütleri ve bütün kurumlarıyla Türkiye’yi ifade ettim. Maalesef sosyal adaleti ve milletimizin refahını sağlayabildiğimiz sürece bütün zorlukların üzerinden geleceğimizi belirtmek istedim" dedi.

 Asgari Ücret tespit komisyonunda şubesine bağlı üyesi yer alan Güvenlik-İş İstanbul  Şube Başkanı Ramazan Palak;TÜRK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay'ın her zaman arkasındayız.Asgari ücret görüşmelerinin başladığı bügünlerde konfederasyonumuz üzerinden algı yapanlar tespit komisyonuna gölge düşürmeye çalışanlar avuçlarını yalayacaktır.TÜRK-İŞ Her zaman işçinin emekçinin,devletinin yanındadır bunu 15 Temmuz'da herkes gördü.Yapılan haberler atılan mesnetsiz iddia sahiplerinin niyetleri ap açık ortadır bizler bu oyuna gelmeyiz.TÜRK-İŞ olarak asgari ücret görüşmelerinde bir ilki gerçekleştirerek özel güvenlik görevlisi üyemizi komisyona şeçerek milyonlarca işçinin sesi olması adına gündem oluşturduk,asgari ücretin ekonomik sıkıntıların getirdiği zorlukları aşabilecek oranda olması için konfederasyonumuz olan TÜRK-İŞ mücadelesi sürdürmektedir dedi.