Haber
Giriş Tarihi : 15-02-2022 19:40

''Artık Geçinemiyoruz'' Akbank Özel Güvenlik Çalışanları Maaşlarında Düzenleme İstiyor.

Resmi enflasyonun yüzde 48 olduğu Türkiye’de maaş zammına bir protesto da Akbank’ın güvenliğini sağlayan personelden geldi. 2 yıldır tek kuruş zam almadıklarını belirten Tepe Güvenlik personeli, günlük 17 lira yemek ücreti, 6 TL'de yol masrafı  aldıklarını açıklamıştı.Yapılan çalışmalar sonrası çalışanların 17 Lira olan yemek ücreti 43,5 TL'ye yükseldi.

''Artık Geçinemiyoruz'' Akbank Özel Güvenlik Çalışanları Maaşlarında Düzenleme İstiyor.

Resmi enflasyonun yüzde 48 olduğu Türkiye’de maaş zammına bir protesto da Akbank’ın güvenliğini sağlayan personelden geldi. 2 yıldır tek kuruş zam almadıklarını belirten Tepe Güvenlik personeli, günlük 17 lira yemek ücreti, 6 TL'de yol masrafı  aldıklarını açıklamıştı.Yapılan çalışmalar sonrası çalışanların 17 Lira olan yemek ücreti 43,5 TL'ye yükseldi.Yapılan çalışmadan mennun olduklarını dile getiren Akbank özel güvenlik çalışanları aynı çalışmanın maaşları üzerinden de yapılmasını istiyor.

#akbankögghaklarınıistiyor başlığı altında Hastag açan güvenlik görevlileri asgari ücret olan maaşlarının düzeltilmesini istiyor.Bir kaç yıl öncesine kadar Akbank’ın kadrolu elemanlarıyken alınan bir karar ile taşerona devredilen güvenlik personeli, 2 yıldır zam almadıklarını ve tüm haklarının her geçen gün daha da geriye gittiğini öne sürdüler. 

 

AdminAdmin