Haber
Giriş Tarihi : 08-09-2020 11:40   Güncelleme : 08-09-2020 11:42

Ankara'da bir bankadan 4.4 milyon lira kayıplara karışan güvenlik görevlisi paralarla birlikte yakalandı

Ankara'da bir bankadan 4.4 milyon lira çalan güvenlik görevlisi, düzenlenen operasyon sonucunda paralarla birlikte yakalandı.

Ankara'da bir bankadan 4.4 milyon lira kayıplara karışan güvenlik görevlisi paralarla birlikte yakalandı

Ankara Valisi Vasip Şahin, dün bir bankadan 4.4 000 000 lira çalan güvenlik görevlisinin yakalandığını duyurdu. Vali, açıklamasında "Kendisine emanet edilen paralarla beraber kaçan banka nakil görevlisi, Emniyet birimlerimizin yapmış olduğu başarılı çalışma sonucu, paralarla beraber yakalandı. Polisimizi tebrik ediyorum" diye konuştu.

NAKİL ARACINI ÇALIP KAYIPLARA KARIŞMIŞTI
Ankara'da bir güvenlik görevlisi, dün çalışmakta olduğu bankanın nakil aracından 4,4 000 000 lira çaldı. Güvenlik görevlisi Ayhan B, beraber çalışmakta olduğu görevli A.Ö. Ile özel bir bankanın Vatan Caddesi'ndeki şubesine geldi. A.Ö'yü şubeye bırakan Ayhan B, bir işi olduğunu belirterek kısa bir süre içinde döneceğini söyledi. Bir süre sonra nakil aracının park edilen yerde olmadığını gören ve Ayhan B'nin dönmemesi üzerine şüphelenen A.Ö, şirketi arayarak yetkililere durumu bildirdi.
BAŞKA BİR ARAÇLA KAÇTI
Yapılan incelemede, aracın aynı cadde üstündeki diğer bir bankanın önünde olduğu belirlendi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, kısa süreli incelemenin ardından banka nakil aracının terk edildiğini tespit etti. Para dolu çantanın da araç içerisinde bulunmaması üzerine araştırma başlatan ekipler, görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda zanlının para dolu çantayla ağabeyi Selahattin B'ye ait 06 JV 629 plakalı araca binerek olay yerinden ayrıldığını belirledi.

PARALARLA BİRLİKTE YAKALANDI

Emniyet birimlerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyon neticesinde, 4.4 000 000 lira ile kayıplara karışan güvenlik görevlisi yakalandı. Haberi, Ankara Valisi Vasip Şahin, "Kendisine emanet edilen paralarla beraber kaçan banka nakil görevlisi, Emniyet birimlerimizin yapmış olduğu başarılı çalışma sonucu, paralarla beraber yakalandı. Polisimizi tebrik ediyorum" sözleriyle duyurdu.