Haber
Giriş Tarihi : 07-07-2021 19:16   Güncelleme : 07-07-2021 20:18

Anfa Güvenlik Bünyesinde Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Hak İş Öz Güven Sen Sendikasından İstifa Ediyor

ANFA Güvenlik çalışanlarını yakından takip eden ve çalışma hayatındaki sorunları haber sitemiz aracılığı ile gündeme getiriyor.

Anfa Güvenlik Bünyesinde Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Hak İş Öz Güven Sen Sendikasından İstifa Ediyor

ANFA Güvenlik çalışanlarını yakından takip eden ve çalışma hayatındaki sorunları haber sitemiz aracılığı ile gündeme getiren özel güvenlik haber ekibimiz ANFA güvenlik çalışanlarının sendikal durumunu ele almaya devam ediyor.

ANFA Güvenlik Bünyesinde Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Hak İş Öz Güven Sen Sendikasından İstifa Ediyor.

Gökçek döneminde başlayan HAK-İŞ Süreci Son mu Buluyor!

Hak İş Öz Güven Sen Sendikasının Çalışma hayatında  ekonomik ve sosyal açıdan temsil etme gücünün yetersiz kaldığını iddia eden işçiler istifa etmeye başladı.Binlerce işçi e-devlet üzerinden istifalarını gerçekleştirdi.İstifa eden özel güvenlik görevlilerin bir kısmı DİSK GÜVENLİK/SEN Sendikasına üye olurken,çoğu TÜRK-İŞ Güvenlik İş Sendikasına üyeliğini gerçekleştirdi.

''İşçiler çoğunluk bir kısmı zorla ve baskı ile üye olmak zorunda kaldık,artık Hak İş üyesi olmak zorunda değiliz''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı,Mansur Yavaş İşçilerin istedikleri sendikalara üye olabileceğini kimsenin buna baskı ve tehdit uygulamasına izin vermeyeceğini açıklaması üzerine ANFA Güvenlik'te istifalar çoğaldı.

Yeni Dönem Toplu İş Sözleşmesine Hazırlanan ANFA Özel güvenlik işçileri kendi şubelerini,kendi işçi temsilciklerini oluşturmak istediklerini belirttiler.

AdminAdmin