Haber
Giriş Tarihi : 15-04-2021 21:41   Güncelleme : 15-04-2021 21:57

Akın Teknolojiden Büyük Başarı

Yazılım ve Güvenlik Sistemleri üzerine başarılı çalışmalar yürüten Akın Yazılım ve Teknoloji, büyük bir başarıya imza atarak Milli Savunma Bakanlığı'nın Türkiye'de gerçekleştirilen savunma sanayi projelerinde görev alacak.

Akın Teknolojiden Büyük Başarı

Yazılım ve Güvenlik Sistemleri üzerine başarılı çalışmalar yürüten Akın Yazılım ve Teknoloji, çok büyük bir başarıya imza atarak artık Milli Savunma Bakanlığı'nın Türkiye’de gerçekleştirmiş olan savunma sanayi projelerinde görev alacak.


Milli Savunma Bakanlığı'nın Türkiye’de gerçekleştirmiş olan savunma sanayi projelerinde görev alacak…


Merkezi Elazığ’da bulunan ve 81 ilde Yazılım, Telekomünikasyon ve Elektronik Güvenlik Sistemleri konusunda hizmet sunan Akın Yazılım ve Teknoloji, Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşları için uzman çözümler üretmeye devam ediyor.

Başarılı hizmetleri ve oluşturmuş olduğu güven duygusuyla kendi piyasasında adından söz ettiren Akın Yazılım ve Teknoloji bir başarıya daha imza atarak çıtasını en üst düzeye yükseltti.

Milli Savunma Bakanlığının yapmış olduğu projelerde aranan ‘Milli Tesis ve Nato Tesis Güvenlik Belgesi’ şartını tamamlayan işletmenin başvurusu kabul edildi.


Konuyla ilgili açıklamada bulunan Akın Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri Genel Müdürü Yavuz Akın;

Alınan bu belge ile Türkiye’de sürdürülen savunma sanayi projelerinde hizmet yürütme ve üretim konusunda çalışmalar yapmayı amaçladıklarını belirtti.

Genel Müdür Akın; ‘Firma olarak Türkiye’de sürdürülen savunma sanayi projelerinde hizmet yürütme ve üretim konusunda geride bıraktığımız aylarda Milli Savunma Bakanlığına başvurduk. Başvurunun akabinde ilgili bakanlıkca yapılan denetimler neticesinde söz konusu yetki belgelerini almaya hak kazandık.’ dedi.

Şu anda savunma sanayii ve Nato ülkelerine ihracat yapan şirketler ile temas halinde olduklarını belirten Genel Müdür Akın, 2023 senesine kadar savunma sanayiinde üretim ve hizmet piyasasında bölgede söz sahibi olmayı amaçladıklarını dile getirdi. Firmalarının, Elazığ ilk sırada olmak üzere Kahraman Maraş, Malatya, Bingöl, Tunceli, Muş, Bitlis illerinde farklı projelerini hali hazırda yürütmeye devam ettiğini aktaran Akın, bu belge şirket olarak ülkemizin savunma sanayisine ve ekonomisine çok önemli katkılar sunacaklarını kaydetti.

AdminAdmin