Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
06 HAZİRAN Salı 02:46

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Birimlerde Çalışan Binlerce İşçi Hak-İş Öz Sağlık İş'ten İstifa Etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Birimlerde Çalışan İşçiler Öz Sağlık İş Sendikasından istifa etmeye başladı.

haber
Giriş Tarihi : 19-05-2021 21:38
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Birimlerde Çalışan Binlerce İşçi Hak-İş Öz Sağlık İş'ten İstifa Etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Birimlerde Çalışan işçiler,Toplu iş sözleşmesinden beklentilerini karşılanmadığı iddia ederek HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Sağlık İş Sendikasından istifa etmeye başladı.Yüzlerce işçi sosyal medya üzerinden istifa ettiklerine dair belgeleri paylaştılar.

Pandemi döneminde öz veri içerisinde 7/24 çalışan işçiler,bunca fedakarlık karşısında emeklerini,çabalarını üyesi oldukları sendikanın yeteri kadar savunmadığını ve buna karşı yüksek aidatlar kesilerek işçilere hiç bir şekilde maddi manevi dönüş yapılmadığı söylediler.

İşçiler Toplu İş Sözleşmesinden Rahatsız!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Birimlerde Çalışan işçiler yeni dönemde aynı haklar ile toplu iş sözleşmesinin çıkmasından endişeli olduklarını,bu yüzden yeni dönemde yeni sendikal anlayış içerisine girdiklerini söylediler.

Sosyal Medya Üzerinden İstifa Etkinliği Başladı.

İstifa sürecine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Birimlerde Çalışan Güvenlik Görevlileride Katıldı. 

SÖZLEŞME TALEPLERİ KARŞILAMIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Birimlerde Çalışan 28 Bin işçinin yarısı bağlı bulundukları sendikalardan istifa ettiği öne sürüldü.Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Birimlerine bağlı kurumlarda örgütlenme çalışmalarını sürdüren Türk İş konfederasyonu'na bağlı Türkiye Sağlık-İşçileri sendikası ise işçilerin emeğinin yer aldığı toplu iş sözleşmesi vaat etti.

Konu ile ilgili haber sitemize açıklamalarda bulunan Türkiye Sağlık-İşçileri Sendikası Sivas İl Başkanı Rıfat Özerdal;Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Birimlerde Çalışan işçilerin,bazı idareci kişiler ve malum sendika tarafından baskı altında olduğunu söyledi.

İşçilerin iradesine karşı koyan zihniyetlerin önüne geçmek için Türkiye Sağlık-İşçileri Sendikası olarak tespit edilen idareciler hakkında sendikal baskı uyguladıkları gerekçesi ile gerekli hukuki girişimleri başlatacağız dedi.

 

Tweter Üzerinden #ASHBdeSendikal BaskıyaSon etiketi ile işçiler etkinlik düzenledi.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı