Çalışma Dünyası
Giriş Tarihi : 13-06-2019 08:12

696 KHK İle Kadro Alan İşçilerin TİS Talebi Bakanlar Gündeminde

Milletvekillerine gelen taleplerin büyük çoğunluğunu, 696 Sayılı KHK ile kadro alan işçilerin taleplerinden oluştuğunu dile getiren meclis yetkilisi, Perşembe günü Bakanlar Kurulu’nu toplayacak olan Sayın Cumhurbaşkanının konuyu gündeme getirme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.

696 KHK İle Kadro Alan İşçilerin TİS Talebi Bakanlar Gündeminde

 Günlerdir sosyal medyada büyük yer tutan, enflasyon farkı alamayan ve TİS hakkı 2020 Ekim Ayı’na ertelenen işçilerin durumunu içeren dosyanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önünde olduğu bilgisine ulaştık. Mevcut kötü şartlardan dolayı siyasilerin kapısına aşındıran işçiler çözüm bulunmamasından şikayetçi.

Milletvekillerine gelen taleplerin büyük çoğunluğunu, 696 Sayılı KHK ile kadro alan işçilerin taleplerinden oluştuğunu dile getiren meclis yetkilisi, Perşembe günü Bakanlar Kurulu’nu toplayacak olan Sayın Cumhurbaşkanının konuyu gündeme getirme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti. Seçim öncesi bekletileri yüksek olan işçiler dört gözle Perşembe günü yapılacak olan toplantıdan çıkacak kararları bekliyor. Memurların, emeklilerin ve eski işçilerin faydalandığı fakat 696 Sayılı KHK ile kadro alan işçilerin alamadığı enflasyon farklarının seçimden önce verileceğini umut eden işçiler sosyal medyada gündemi kilitledi.

.kaynak:iscininhaberi