Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 08:12 Bu haber 15406 kez okundu
 
696 KHK İle Kadro Alan İşçilerin TİS Talebi Bakanlar Gündeminde
Milletvekillerine gelen taleplerin büyük çoğunluğunu, 696 Sayılı KHK ile kadro alan işçilerin taleplerinden oluştuğunu dile getiren meclis yetkilisi, Perşembe günü Bakanlar Kurulu’nu toplayacak olan Sayın Cumhurbaşkanının konuyu gündeme getirme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti.
Çalışma Dünyası Haberi
696 KHK İle Kadro Alan İşçilerin TİS Talebi Bakanlar Gündeminde

 Günlerdir sosyal medyada büyük yer tutan, enflasyon farkı alamayan ve TİS hakkı 2020 Ekim Ayı’na ertelenen işçilerin durumunu içeren dosyanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önünde olduğu bilgisine ulaştık. Mevcut kötü şartlardan dolayı siyasilerin kapısına aşındıran işçiler çözüm bulunmamasından şikayetçi.

Milletvekillerine gelen taleplerin büyük çoğunluğunu, 696 Sayılı KHK ile kadro alan işçilerin taleplerinden oluştuğunu dile getiren meclis yetkilisi, Perşembe günü Bakanlar Kurulu’nu toplayacak olan Sayın Cumhurbaşkanının konuyu gündeme getirme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti. Seçim öncesi bekletileri yüksek olan işçiler dört gözle Perşembe günü yapılacak olan toplantıdan çıkacak kararları bekliyor. Memurların, emeklilerin ve eski işçilerin faydalandığı fakat 696 Sayılı KHK ile kadro alan işçilerin alamadığı enflasyon farklarının seçimden önce verileceğini umut eden işçiler sosyal medyada gündemi kilitledi.

.kaynak:iscininhaberi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 696, KHK, İle, Kadro, Alan, İşçilerin, TİS, Talebi, Bakanlar, Gündeminde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı