Çalışma Dünyası
Giriş Tarihi : 08-08-2018 10:25

2018 İlave Tediye 3.Taksit Ödeme Tutarları

Taşerondan kadroya geçen işçiler ile daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan işçiler 6772 sayılı kanunun 3. maddesinde yer alan düzenlemeye göre Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yapılacak düzenlemeye göre 2018 yılı ilave tediyelerinin 3. taksidini ağustos veya eylül ayları içinde almaları beklenmektedir.

2018 İlave Tediye 3.Taksit Ödeme Tutarları

Taşerondan kadroya geçen işçiler ile daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan işçiler 6772 sayılı kanunun 3. maddesinde yer alan düzenlemeye göre Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile  yapılacak düzenlemeye göre 2018 yılı ilave tediyelerinin 3. taksidini ağustos veya eylül ayları içinde almaları beklenmektedir.

Daha önceki senelerde 6772 sayılı Kanunun 3. maddesine göre  Bakanlar Kurulu Kararına göre ödenen ilave tediyelerin 3. ve 4. taksitleri ağustos ve aralık aylarında ödenmekteydi.Taşeron işçiler ve daha önce işçi statüsünde çalışan işçiler maaş durumlarına göre mayıs ayından itibaren vergi diliminde15 lik dilimden 20 lik dilime girdiklerinden 2018 ağustos ayında ödenecek olan ilave tediyeler haziran ayında ödenen ilave tediyelerden  daha düşük  tutarda olacaktır.

İşçilerin ilave tediye tutarları hesaplanırken hesaplamalar brüt ücret üzerinden yapılmaktadır.Aylık brüt ücret içinde yol, yemek, sosyal yardımlar, fazla mesai ücretleri… gibi ek ücretler varsa bunlar ilave tediye hesabında dikkate alınmadığından bu ücret tutarları düşüldükten sonra kalan brüt ücret üzerinden ilave tediye hesaplaması yapılmaktadır.

2018 ağustos ayında ödenecek olan ilave tediye miktarlarını örnek olması açısından aşağıda yer alan tabloda gösterdik.Yazımızın yukarıda yer alan kısmında da açıklandığı üzere

2018 Ağustos ayında ödenecek olan ilave tediyelerde vergi kesintisi 20 oranında yapılacaktır.
Haber Kuşağı