Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

EYT yasasında gözler Meclis’te!

Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin

EYT düzenlemesi Şubat ayı başında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Komisyonda kabul edilen düzenleme görüşülmek üzere Meclis Genel Kurulu gündemine girdi. Kahramanmaraş depremi nedeniyle Meclis faaliyetlerine ara verilmesi üzerine görüşmeler EYT görüşmeleri ertlendi. Ancak 28 Şubat itibarı ile Meclis Genel Kurul Görüşmeleri, yeniden başladı. Peki, EYT ne zaman çıkacak, son durum nedir? EYT’de ilk maaş ne zaman yatacak? Konuyla ilgili son açıklamayı ise AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan geldi. İşte EYT’de son durum ve merak edilen soruların cevabı…

EYT, TBMM KOMİSYONU’NDA KABUL EDİLDİ!

Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. 

EYT’DE ÜÇÜNCÜ AŞAMA GERİDE KALDI

EYT düzenlemesi bugün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye başlandı ve kabul edildi. Düzenlemenin, AK Parti ve MHP Milletvekillerinin çoğunluğu oluşturduğu komisyondan geçti. Düzenlemenin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçmesinin ardından EYT’nin yasalaşma sürecindeki üçüncü aşama da geride kaldı.

EYT, Meclis aşaması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yürürlüğe girecekti. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 10 ilde gerçekleşen depremde çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

GÖRÜŞMELER TAMAMLANDI

TBMM Genel Kurulunda, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

EYT NE ZAMAN YASALAŞACAK?

EYT’de görüşmelerin sabaha kadar sürebileceği belirtilirken düzenlemenin en geç yarına kadar yasalaşması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunulması bekleniyor.

EYT düzenlemesinin Meclis Genel Kurulu’nda oylanıp 1 Mart tarihinde yasalaştıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla aynı hafta içinde yürürlüğe gireceği tahmin ediliyor.

meritking giriş kingroyal giriş