Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

Erdoğan: Kahramanmaraş’ın yaklaşık üçte biri oturulamaz hale gelmiştir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta Sütçü İmam Üniversitesi Karacasu Kampüsü’ndeki Konteyner Kenti ziyaretinde yaptığı açıklamada “Kahramanmaraş’ın yaklaşık üçte biri oturulamaz hale gelmiştir.” ded

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta Sütçü İmam Üniversitesi Karacasu Kampüsü’ndeki Konteyner Kenti ziyaretinde yaptığı açıklamada “Kahramanmaraş’ın yaklaşık üçte biri oturulamaz hale gelmiştir.” dedi.

Erdoğan kentte yapılan hasar tespit çalışmalarının güncel sonuçlarıyla ilgili olarak, şehirde tespiti tamamlanan 25 bin binadaki 91 bin bağımsız bölümün yıkık, yıkılacak veya ağır hasarlı olduğu belirlendi. Kahramanmaraş’ın yaklaşık üçte biri oturulamaz hale gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Kahramanmaraş’a sağlanan 40 binden fazla çadır ve 3 bine yakın konteynırda 300 binden fazla kişinin kaldığını belirtti ve ekledi:

“Kamuya ait spor salonları, camiiler, okullar, yurtlar ve geçici barınma merkezlerine yerleştirilenlerin sayısı 58 bini geçti.

“Deprem bölgesinin tamamında 65 bin konteynırın kurulumu sürüyor. Bu rakamı 100 bine çıkartacak, ihtiyaç halinde 200 bine kadar yükseltebileceğiz”.

Erdoğan bugün açıkladığı yeniden inşa çalışmalarıyla ilgili de şunları söyledi:

“Kahramanmaraş’ta Mart ayı içinde 45 bin 67 konutun temelini atarak İnşallah inşasına başlıyoruz. Mart ayında 11 ilimizde 200 bin konutun inşası için ilk adımı atıyoruz.

“Takip eden aylarda bu rakamı deprem bölgesinin tamamında ne kadar olması gerekiyorsa o seviyeye kadar çıkaracağız.

“İnşallah 1 yıla kadar tamamı gerçekleşecek olan inşa ve ihya hareketimizi inanıyorum ki, bundan önce geçirdiğimiz deprem afetlerinde nasıl gerçekleştirdiysek burada da gerçekleştireceğiz.”

meritking giriş kingroyal giriş