Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Yavuz Akın Kimdir?

Ak Parti’den Miletvekili Aday Adayı olan İş İnsanı Yavuz Akın Kimdir? Sizler için araşırdık.

Ak Parti'den Miletvekili Aday

Akın Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı, Elazığlı İş İnsanı Yavuz Akın, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda AK Parti’den Elâzığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Peki Yavuz Akın Kimdir? Sizler İçin Araştırdık.

1988 yılında Elâzığ da doğdu,

Peki Yavuz Akın Kimdir? Sizler İçin Araştırdık.Yüksek Lisansını Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Afet ve Kriz Yönetimi Bölümünde tamamladı.

Bilişim ve güvenlik teknolojileri, yapay zekâ ve savunma sanayii alanında Ülkemizin ve bölgemizin sayılı firmalarından biri olan Akın Teknoloji’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

Gençlik yıllarından itibaren cemiyetçilik faaliyetlerinde de bulunarak memleket meselelerinde inisiyatifler aldı.

2005 yılından sonra siyasi oluşumlarda aktif siyaset çalışmalarında bulunarak, Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ İl Gençlik Kolları Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı, Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundu. Akabinde Elazığ İl Başkanlığı İl Yönetim Kurulu Üyesi / İlçe Koordinatörü görevlerini yürüttü. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisinden Elazığ Milletvekili aday adayı oldu.

Birçok sivil toplum kuruluşlarının ana kademelerinde görev alan Akın, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası adına Fırat Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi, Anadolu Bilgi Teknolojileri Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Askon Yönetim Kurulu Üyesi ve Saha İstanbul üyeliği gibi birçok görevleri devam etmektedir. Geçmişte ise Elazığspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2.Başkanlık görevlerinde de bulundu.

Akın Evli ve bir çocuk babasıdır.

meritking giriş kingroyal giriş