Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

26-30 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası Kutlu Olsun

Özel Güvenlik Günü ve haftası nedeniyle Özel güvenlik görevlileri derneği başkanı Burhan KENDİRCİ yazılı basın açıklamasında bulundu

Özel Güvenlik Günü ve

Özel Güvenlik Günü ve haftası nedeniyle Özel güvenlik görevlileri derneği başkanı Burhan KENDİRCİ yazılı basın açıklamasında bulundu. KENDİRCİ açıklamasında;

Özel güvenlik hizmetlerinin yasal çerçevesini belirleyen ve 26 Haziran 2004’te yürürlüğe giren Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun, 19 yılı geride bıraktı.

Bu kanunun kabul edildiği 26 Haziran ise Özel Güvenlik Günü ve Haftası olarak kutlanıyor.

 

Kent yaşamının pek çok yerinde,  spor müsabakasında,  tren istasyonunda, bir kamu binasının veya alışveriş merkezinin girişinde, konutlarda tehlikenin belki de ilk temas noktasında duran pek çok olayda ilk önlemleri alarak, ilk uyarıları yaparak yeri geldiğinde de yetkisi dâhilinde müdahale ederek can güvenliği ve asayişin sağlanmasına katkı sağlayan, hayatlar kurtaran, hatta bazen bir faciayı önleyen, Çalıştığı yeri canı pahasına koruyan Özel Güvenlik Görevlilerimizin bu özel gününü idrak etmenin mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.

 

773.930 özel güvenlik kimlik sahibi ve 352.057 kişinin aktif olarak görev başında olduğu bu sektör, her geçen gün gelişmekte, suçu önlemeye dönük olarak ortaya koyduğu hizmetin kalitesi ve etkinliği de giderek yükselmektedir.

 

Özel güvenlik görevlileri olarak tek çatı altında birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, güçlü bir teşkilat yapısı ortaya koyarak yardımlaşma ve dayanışma ile sosyal alanda faaliyet göstermek için, 2021 yılında Kastamonu’da kurmuş olduğumuz özel güvenlik görevlileri derneğimize üye olmak için sertifikasını almış tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.

 

Milletin huzuru ve güvenliği için kolluk kuvvetlerinin en büyük destekçisi olan özel güvenlik görevlilerimizin cesaret ve fedakârlıkla gece gündüz demeden verdikleri tüm emekler için teşekkür ederim.

 26 – 30 Haziran Özel Güvenlik Haftası kutlu olsun.

Yine bu vesile ile 28 Haziran Çarşamba günü idrak edeceğimiz kurban bayramının hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz eder üyelerimiz başta olmak üzere tüm kolluk kuvvetlerimizin şehit ve gazi ailelerimizin ve tüm İslam âleminin bayramını tebrik ederim.   

 

Özel Güvenlik Görevlileri Derneği yönetim, denetim ve genel kurulu adına

Başkan Burhan KENDİRCİ

meritking giriş kingroyal giriş