Advert
Artık Sendikalı Olmak Tek Çare Değil SON ÇARE
OGGHABER.NET

Artık Sendikalı Olmak Tek Çare Değil SON ÇARE

  Sevgili özel güvenlik görevlisi arkadaşlarım; Zaman çok hızlı bir biçimde akıp gidiyor ve hayat şartlarımızda bu oranda zorlaşıyor ihtiyaçlar ister istemez çoğalıyor. Tarihte zaman ve insan kavramı hiç bu kadar birbiriyle yarışmadıydı.. İnancımız gereği şükretmesini bilen bir toplumuz fakat bizlerin bu inancını kullanmak isteyenlerin sayısı da çoğalıyor, bunlar hakkını aramaz 3 kuruşa tama ederler diyorlar beklide,veya kapitalist sistemin sesi olan; Çok iş az ücret ve ses çıkartmayan bir toplum istiyorlar, bu durum bizim işimize gelmiyor sadece ama bir çoğu bunu istiyor.
Özellikle taşeron sisteminin içerisinde çalışan birisi olarak bu sistemin acısını tüm iliklerinde hisseden birisi olarak hepinizi anladığımızı düşünüyorum, yıllardır bir çok yerde bu insanı ezen sisteme karşı bir mücadele verdik ses çıkardık olduğu kadar her yerdeydik sesiniz olmaya gayret ettik şimdi yıl oldu 2015,özellikle ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ TAŞERON İŞÇİLERİ İÇİN bir çok kanun çıktı ve bu kanunlar aslında var olan kanunlar olsa da malum taşeron sistemi olduğu için ve yıllık giriş çıkış yapıldığı için mevcut kanunlar yetersiz kalabiliyordu.. Eylül 2014 de 6552 sayılı kanunla birlikte bizler için ayrıca kanun maddeleri çıktı yani artık taşeron işçi hakları için bir hüküm koyuldu, bunları tek tek saymayacağım ama en önemlisi olan sendikalı olabilir ve toplu sözleşmeden faydalanır maddesiydi ve en son 22 Ocak’ta çıkan yönetmelikle sendikalı olup yetki alan ve toplu sözleşme yapan işçilerin nasıl ve ne şekilde bu durumdan faydalanacağı netleşti.
Gerçi Bu yönetmelikten önce de bizim sendikamız birçok toplu sözleşme yapıp üyelerimiz için en iyisini yapmaya gayret etmiştir ve yapmıştır örnekleri ve toplu iş sözleşmelerimizi www.güvenlikis.org.tr den görebilirsiniz…
 
   Şimdi bu gelişmelerden sonra bu haklardan faydalanıp haklarınıza kavuşmak adına adım atma sırası sizlere gelmiştir. Sendikalı olmak ANAYASAL BİR HAKTIR asla ve katta engellenemez engelleyenler ve bu yüzden sizi işten çıkartanlar olursa cezai müeyyidesi vardır hem ağırdır hem de tazminatları çok yüksektir.. Bizler GÜVENLİK-İŞ ailesi olarak her daim işçilerimizin güvenlik görevlisi üyelerimizin hatta ve hatta sendikamıza üye olmayanların hatta ve hatta diğer sendikalara üye olan kardeşlerimizin hep arkasında durduk ve durmaya devam edeceğiz..Edirne’den Hakkari’ye bir tek üyemizin haksız yere kılına zarar gelirse tepkimiz Anayasa’nın bizlere verdiği ölçüde çok sert olacaktır…
Sizler de bizlere destek olduğunuz sürece GÜVENLİK-İŞ SENDİKASI asla yıkılmayacak ve hiçbir davasından yılmayacaktır..
 
 Sevgili kardeşlerim sizlerden ricamız HAKKINIZ OLANI ALMANIZ İÇİN BİR AN EVVEL ELİNİZİ TAŞIN ALTINA SOKMANIZDIR, 
Sendikalı olmanız ve sendikal faaliyette bulunmanız sizin geleceğinizdir..
GELECEĞİNİZ İÇİN GÜVENLİ BİR İŞ İÇİN SİZLERİ GÜVENLİK-İŞ SENDİKASINA DAVET EDİYORUZ.. …
En derin saygılarımızla.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat