Advert
ÖZEL GÜVENLİK İNSANI (GÖREVLİSİ) İTİBARI VE MÜCADELESİ
OGGHABER.NET

ÖZEL GÜVENLİK İNSANI (GÖREVLİSİ) İTİBARI VE MÜCADELESİ

Özel güvenlik görevlisi de insandır ve bundan sonra hak ettiği itibarı ve sosyal haklarını yine kendisi alacaktır..

Özel güvenlik mesleğinin itibarını koruyacak ve daha iyi yerlere getirecek olan özel güvenlik görevlisinin bizzat kendisidir.

 Bir özel güvenlik görevlisi olarak sistemin içinden birisi olarak mesleğimizde neleri doğru neleri yanlış yaptığımıza ve neler yapabileceğimize dair bir yazı kaleme almak istedim ve ilk aklıma gelen itibardı.

  İtibarını kazanamayan hiç bir meslek maalesef eş değer bir biçimde saygınlık da kazanamaz diğer sosyal haklarını kazanması da zaman içinde zorlaşabilir… Nasıl yani! Nasıl ki bir polis memurunun yanlış bir hareketi tüm teşkilata mal ediliyorsa bizlerde aynen öyleyiz. Unutmayın! Van da ki bir özel güvenlik görevlisinin bir yanlışı Edirne de ki Güvenlik görevlisini de bağlar.

  Mesleki itibarı kazanmak için güvenlik görevlisi yaptığı işin gerekliliğini sonuna kadar yerine getirmesi gerekiyor, 5188 sayılı kanunu ezbere  bilmesi  gerekiyor  ve  en önemlisi beşeri münasebetler yani insan ilişkilerinde çok iyi olması gerekiyor. Ben bir işe giremedim son çare özel güvenlik görevlisi oldum diyenler,  daha doğrusu bu düşünceye sahip olan güvenlik görevlileri maalesef var ve bu düşünce bu mesleği itibarsızlaştırabiliyor işin daha olumsuz yanı ise bu düşünceler kamuoyunda da  hakim. 

 Sevgili meslektaşlarım her ne sebep olursa olsun bir şekilde bu mesleğin içindesiniz ve siz özel güvenlik görevlisisiniz bulunduğunuz yerin teknik olarak polisisiniz. -İyi de bizi aldırış eden yok amirler memurlar bizi etkisizleştiriyor yetkilerimizi kullanmamıza imkan tanımadıkları gibi işten çıkartılmaktan çekindiğimiz içinde kuralları görmezden gelebiliyoruz... Sakın böyle düşünmeyin siz görevinizi mutlaka ama mutlaka yapın eğer görevinizi yapmanıza imkan verilmiyorsa veyahut da başka işler için sizi kullanıyorlarsa bu durumu hemen Emniyete bildirin, bakın ondan sonra neler oluyor.. Korkmayın dik durun ama dikleşmeden bu işlerin üstesinden gelin. Eğer sizler işinizi tam hakkıyla yaparsanız hem Hak razı olur hem de kulu size saygı gösterir, deneyin göreceksiniz.. Lütfen ! özel güvenlik görevlisi olduğunuzu bulunduğunuz yerin korunmasından sizin sorumlu olduğunuzu unutmayın..

 Kamuda özel sektörde Hırsızın arsızın sarhoşun ilk hedefi özel güvenlik görevlisidir bu yüzden yaptığınız iş riskli bir iştir en ufak bir dikkatsizlik kötü şekilde sonuçlanabilir. Biliyoruz ki özel güvenlik görevlilerinin çalışma şartları zor sürekli dikkatli olmak zorundayız  çoğunluğumuz gece vardiyasında çalıştığı için sağlık şartlarımız bozulabiliyor ve yeterli derecede maaşlar alamıyoruz ve özlük haklarımız yeterli değil.. 
T.B.M.M de Biz Özel Güvenlik Görevlileri için çalışmalar yapıldı komisyonlar kararlar aldı ama bir türlü Meclisin gündemine gelemedi aslında bunun bir sebebi de biz özel güvenlik çalışanları değil miyiz? Yeterince sesimizi duyurabildik mi? Örgütlü bir şekilde mücadele etseydik bu yasaların çıkma ihtimali daha yüksek olmaz mıydı? 
İğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmamız gerekir ve bir an evvel bir şekilde mücadeleye katılmamız gerekir en azından mücadele eden insanlara yardımcı olmamız gerekir.

  Yıl 2014 Özel Güvenlik Yasası çıkalı 10 yıl olmuş geçmiş eğer bu mesleği yapıyorsak ve sistemin içindeysek hakkını verelim ve haklarımız alalım hep beraber bu işi başaralım…..

 Her işin çözümü öncelikle insanın kendi içinde ki gücü hissetmesiyle olur,  umarım ve İnşallah sizlerde bir şekilde mücadele etmeye inanır ve başlarsınız…

Güvenlik-İş Sendikası olarak Karamanoğlu Mehmet Bey’in sözüyle yazımı bitiriyorum.

Kapımız açıktır gelene, lokmamız helaldir yiyene (Kapımız açıktır giriniz aşımız mubahtır yiyiniz)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat