Advert

Güvenlik-Sen işçileri taşerona karşı mücadeleye çağırdı

DİSK/Güvenlik-Sen üyesi işçiler TİS öncesi taşerona karşı bir araya gelerek, özel güvenlik işçilerini mücadeleye çağırdı. Açıklama yapan işçiler eşit ve güvenceli çalışmayı savunduklarını belirterek, ‘Tüm özel güvenlik işçileri kadroya alınmalı’ dedi

Güvenlik-Sen işçileri taşerona karşı mücadeleye çağırdı

DİSK/Güvenlik-Sen üyesi işçiler Ankara’da toplu iş sözleşmesi (TİS) öncesi taşerona karşı bir araya geldi. Çankaya Belediyesi’nde buluşan işçiler, AKP’nin taşeron hukuksuzluğu altında çalıştırılan işçiler için net bir söyleminin olmadığını belirterek taleplerini sıraladı.

Her türlü iş ve can güvencesinden yoksun olarak çalıştırıldıklarını belirten taşeron güvenlik işçileri açıklamalarında şunları söyledi:

Bizler AVM’lerde, belediyelerde, hastanelerde, çalışan özel güvenlik işçileriyiz, emekçileriyiz. Kendi yasam güvencemiz olmadan kamuda ve özel güvenlik sektöründe kişilerin, kurumların güvenliğini sağlamak adına her türlü iş güvencesinden yoksun olarak çalıştırılan özel güvenlik işçileriyiz. Her hukuksuzlukta hedef gösterilen, günah keçisi ilan edilen, ‘tarih olacaklar’ diye iktidar tarafından tehdit edilen, geleceğine ve onuruna göz dikilen, taşeron köleliği altında gün be gün ezilen özel güvenlik işçileriyiz.

İktidarın son günlerde taşeron çalışanlara yönelik kadro açıklamalarında görüldüğü üzere, özelde biz güvenlik işçileri olmak üzere genel anlamda Türkiye’de taşeron hukuksuzluğu altında çalıştırılan milyonlarca işçiye dair net bir öngörüsü bulunmamaktadır.

İktidar asıl iş, yardımcı iş ayrımı ile bizleri kendi ürettiğimiz hizmete ve emeğimize yabancılaştırmaktadır.

Her türlü iş güvencesinden yoksun, can güvenliğinden yoksun olarak taşeron sistemi altında çalıştırılan özel güvenlik işçileri olarak;

  • Eşit ve güvenceli çalışma koşullarının sağlanmasını,
  • Asıl iş, yardımcı iş ayrımı yapılmaksızın, taşeron köleliğine son verilmesini,
  • Kayıtsız şartsız kamuda ve özel sektörde çalışan tüm özel güvenlik işçilerinin kadroya dahil edilmesini savunuyoruz.

Tüm özel güvenlik işçilerini ve emekçilerini haklı talepleri ve onurlu bir yasam mücadelesinde özel güvenlik işçileri sendikası DİSK/Güvenlik-Sen ile mücadele etmeye, birlik olmaya davet ediyoruz.

özel güvenlik TİS DİSK Güvenlik-sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat