Advert

ÖZ-İŞ Sendikası İle HAK-İŞ konfederasyonu Arasında İpler Gerildi,HAK-İŞ ÖZ-İŞ Sendikasını Üyelikten Çıkartmak İçin Disiplin Kurulunu Topladı

HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (Öz-İş) Genel Sekreteri Kadir Sağlam’ın 3 Mart 2018 tarihinde Facebook’ta yaptığı paylaşımda “Öz Hak-İş Konfederasyonu’na ne dersiniz?” ifadelerini kullanması dikkat çekmişti.

ÖZ-İŞ Sendikası İle HAK-İŞ konfederasyonu Arasında İpler Gerildi,HAK-İŞ ÖZ-İŞ Sendikasını Üyelikten Çıkartmak İçin Disiplin Kurulunu Topladı

ÖZ-İŞ Sendikası İle HAK-İŞ konfederasyonu Arasında İpler Gerildi,HAK-İŞ ÖZ-İŞ Sendikasını Üyelikten Çıkartmak İçin Disiplin Kurulunu Topladı.

HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (Öz-İş) Genel Sekreteri Kadir Sağlam’ın 3 Mart 2018 tarihinde Facebook’ta yaptığı paylaşımda “Öz Hak-İş Konfederasyonu’na ne dersiniz?” ifadelerini kullanması dikkat çekmişti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Paylaşımın altına yapılan yorumlarda yeni bir konfederasyon kurulmasına yönelik destek mesajları yazıldı. Öz-İş Sendikası yöneticileri ve üyeleri yaptığı yorumlarda “Herkesi özüne, Öz Hak-İş’e davet ediyoruz. Özüne dönmeyen kaybolmaya mahkumdur. Yaşasın Öz Hak-İş”, “Öz Hak-İş tüm emekçilerin, işçilerin ve gerçek hak mücadelesi verecek olanların konfederasyonu olacaktır”, “Geç bile kalındı, hayırlı olsun” ifadelerini kullanması gözlerden kaçmadı. Hak-İş’in, bu yorumlar nedeniyle Öz-İş Sendikası hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi. Sağlam’ın ise paylaşımı Facebook’tan silmesi dikkat çekmişti.

Konu ile ilgili HAK-İŞ konfederasyonu Öz Savunma İşçileri Sendikası ÖZ-İŞ Sendikasını üyelikten çıkartmak için acilen disiplin kurulunu topladı.Hüseyin ÖZ Başkanlığında toplanan Disiplin kurulu sosyal medyadaki paylaşım ve yorum yapan sendika yöneticileri hakkında soruşturma başlattı.Yaşanan olay ile ilgili kendilerinden bilgi istedi.HAK-İŞ konfederasyonu ÖZ-İŞ Sendikası ile tüm resmi işlemlerini askıya aldı.Disiplin kurulunun almış olduğu karar Olağan Genel Kurulda delegelerinin oylamasına sunulacak.İhraç kararını delegeler onaylarsa Sendika HAK-İŞ konfederasyonundan çıkartılacak.Sendika ise 09-10 Haziran 2018 Tarihinde Kayyım heyetinin yapacağı olağanüstü şeçime hazırlanıyor.Bilindiği üzere sendikayı mahkemeye veren delegeler protesto için olağanüstü şeçime katılmama kararı almıştı.Büyük bir olasıkla şeçime tek liste üzerinden gidilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat