Advert

Kadro Alamayan Güvenlik Şefi KDK'ya Başvurdu ve Kadroya Alındı

Ülkemizde 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile taşeron işçilerin büyük bir bölümüne kadroları verildi. Buna göre kadro alan işçiler alt iş verenler ile çalışmayı bırakarak devlet güvencesi altına girmiş oldu. İşçiler artık devlet güvencesi artık sözleşmeleri daha uzun süre boyunca çalışabilecektir. Ancak bazı işçiler işe giriş tarihi, çalıştığı pozisyon ya da çalıştığı kurum dolayısı ile kadroya alınmadı.

Kadro Alamayan Güvenlik Şefi KDK'ya Başvurdu ve Kadroya Alındı

 

Ülkemizde 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile taşeron işçilerin büyük bir bölümüne kadroları verildi. Buna göre kadro alan işçiler alt iş verenler ile çalışmayı bırakarak devlet güvencesi altına girmiş oldu. İşçiler artık devlet güvencesi artık sözleşmeleri daha uzun süre boyunca çalışabilecektir. Ancak bazı işçiler işe giriş tarihi, çalıştığı pozisyon ya da çalıştığı kurum dolayısı ile kadroya alınmadı.

Buna göre bilindiği üzere bir devlet üniversitesinde alt iş veren aracılığı ile istihdam etmekte olan güvenlik görevlisi personeli kadroya alınmamıştı. Sebebinin ise güvenlik soruşturmasının temiz olmamasından olduğu belirtilmişti. Bunun üzerine işçi Kamu Denetçiliği Kurumu KDK'ya başvuru yaptı.

 

KDK ile Kadro Aldı

Devlet üniversitesinde istihdam edip arşiv soruşturması temiz olmadığından dolayı kadro alamayan taşeron işçi sicilinde her hangi bir durumun olmadığı, kadro alması gerektiği düşüncesi ile Kamu Denetçiliği Kurumu KDK'ya başvuru yaptı ve işçinin arşiv soruşturmaları yeniden incelemeye alındı. Yapılan incelemeler ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Denetçiliği Kurumu KDK tarafından açıklama yapıldı ve dostane çözüm yolu ile işçinin daimi kadroya alınması kararı iletildi. KDK'ya başvuru yapan ve kadro alamayan taşeron işçi bu araştırmalar ile kadro aldı.

KAYNAK:İŞİNOLSA.COM

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat