Advert

ÖZ-İŞ Sendikasında Sular Durulmuyor,Mahkemeyi Kazanan Delegeler Olağanüstü Şeçimi Protesto Ederek Şeçime Girmeyecek

Uzun süredir sıkıntılı günler geçiren ve mahkeme tarafından sendikanın mali yönden iyi yönetilmediğini karar vererilerek kayyım atanan HAK-İŞ konfederasyonu'na bağlı ÖZ Savunma İşçileri Sendikası ÖZ-İŞ sendikasında sular durulmuyor.

ÖZ-İŞ Sendikasında Sular Durulmuyor,Mahkemeyi Kazanan Delegeler Olağanüstü Şeçimi Protesto Ederek Şeçime Girmeyecek

Uzun süredir sıkıntılı günler geçiren ve mahkeme tarafından  sendikanın mali yönden iyi yönetilmediğini karar verilerek kayyım atanan HAK-İŞ konfederasyonu'na bağlı ÖZ Savunma İşçileri Sendikası ÖZ-İŞ sendikasında sular durulmuyor.Makkemeyi kazanan delegeler sendikanın olağanüstü şeçimini protesto ederek yapılacak olağanüstü şeçime katılmayacağı kararını aldı.Yaşanan olaylardan dolayı sendikadaki üye sayılarında düşüş yaşandı.Sendikada yaşanan bazı olaylar sonrası HAK-İŞ konfederasyonu ise disiplin sürecini başlatmış durumda,çıkacak karar ile sendika HAK-İŞ konfederasyonu bünyesinden çıkartılabilir.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Eğitim E.Sekreteri Ömer Öztürk;

,

''ÖZ-İŞ Sendikası Genel Yönetim, Denetim ve Disiplin kurul üyelerinin bir kısmı ile Türkiye genelinde 26 il Temsilcisi ve 5/2 ‘i aşkın delege ile kasım 2016 tarihinde Noter kanalı ile ihtarnameler göndermiş ve sendika yönetimini göreve çağırarak OLAĞANÜSTÜ Kongre talebinde bulunmuştuk.
Bu talebimizin Genel Yönetim kurulu tarafından olumsuz karşılanması üzerine;

Sendikanın Kanun ve Tüzük hükümlerine uygun olarak yönetilmemesi, yönetimde demokrasinin sağlanmaması, kaynakların keyfi olarak kullanılarak haksız ve usulsüz ödemelerin yapılması, evraklarda sahtecilik yapılması, il başkanlarına alın terlerinin karşılıklarının ödenmemesi, Üyelerin haklarının korunmaması, sendikada emeği geçmeyen insanların itibar görerek haksız ödemeler yapılması, Genel başkanın sendika sorunlarına kayıtsız kalması alanlara çıkmaması, HAK-İŞ Konfederasyonunun hiçbir çalışması içersinde olunmaması ve konfederasyon aleyhinde faaliyette bulunulması, Sendikanın kamuoyu nezdinde küçük düşürülmesi, Özel Güvenlik Davasına katkıda bulunacak hiçbir iş ve işlemin yapılmaması, aidat sendikacılığı yapılarak sorunlara duyarsız kalınması gibi nedenlerle ,bilgi ve belgelerle mahkemeye müracaat ettik.

ANKARA 2 İŞ Mahkemesi 2017/287 Esas ve 2017/516 Sayılı kararı ile davamız haklı bulunmuş sendikanın iş ve işlemlerini yürütmek üzere 3 kişilik bir KAYYIM Heyetinin sendikaya atanmasına karar verilmiştir. Sendika karara itiraz ederek istinaf mahkemesine götürmüş bunun üzerine Ankara Bölge Adliye mahkemesi 6. Hukuk Dairesi 2017/3248 ve 2017/2384 karar numarası ile sendikanın itirazını REDDETMİŞTİR. Şaibeli Sendika yönetimi buna da itiraz ederek konuyu yargıtaya taşımıştır.YARGITAY 22.Hukuk Dairesinin 2018/4029 esas ve 2018/9035 sayılı kararı ile sendikanın hukuksuzluğu ve sahtekarlığına son noktayı koyarak sendikaya 3 Kişilik KAYYIM atanmasını onaylamıştır.

Ankara 2 iş Mahkemesince 3 kişilik kayyum atanarak göreve başlamış ve sendika yönetimini sendikadan kovmuştur. Atanan kayyum heyeti mahkemenin vermiş olduğu karara muhalif olarak , ani ve şaşırtıcı kararla, 9 HAZİRAN 2018 Tarihinde OLAĞANÜSTÜ kongre kararı almış Yenimahalle seçim kuruluna müracaat etmiştir.

Bu kongreye de tamamı şaibeli sendika yönetimi tarafından oluşturulmuş delegelerle yapılması yönünde liste vermiştir. Sendikalar kanunun 10 maddesi ve sendika tüzüğünün 9 . maddesi açık ve net olarak OLAĞAÜSTÜ Kongrede bir önceki OLAĞAN kongrede oy kullanan delegelerle yapılması gerektiğini hüküm altına almıştır.Yine yargıtay’ın bu konuda yeni seçilen delegelerin olağanüstü kongreye katılamaz diye içtihatlarının bulunmasına rağmen kanunsuz ve usulsüz bir kararla bizlerin dava açtıktan sonra sendika yönetimi tarafından acele ile ne olduğu belli olmayan iki üç ili birleştirerek kurdukları şubelerden seçtikleri delegeleri kabul ettirmişlerdir.

OLAĞANÜSTÜ Kongre isteyen ve KAYYIM atamasını sağlayan delege arkadaşlarımızın delegelikleri düşürülerek kongreye katılması engellenmiştir. Bu konu ile ilgili gerek İş mahkemesine, Gerekse Yenimahalle Secim kurul Hakimliğine yaptığımız itirazlarımız cevap bulmamıştır.

Yüreği büyük şahsiyeti ve karakteri sağlam insanlarla yapmış olduğumuz HAK ve HUKUK Mücadelesi Mahkemede kazanılmasına rağmen ayak ve Bizans oyunları oynanarak sonuçsuz bırakılmıştır.

9 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan ÖZ-İŞ Sendikası OLAĞANÜSTÜ Kongresinin bizim için hiç bir anlamı kalmamıştır. Hiçbir arkadaşımızın bu kongreye katılmasının kıymeti bulunmamaktadır.

Değerli arkadaşlar .

2011 Yılından bu yana büyük fedakarlıklarla çalışmış bulunduğum, ÖZEL GÜVENLİK Davasına sendikal manada katkıda bulunmaya çalıştığım bu yapının , EHİL İnsanlar elinde kalmadığından, HAK-İŞ Konfederasyonu ilkelerinden uzaklaştığından, her çeşit yalan ,dolan ve sahteciliğin bol olduğu ,alın teri ve emeğin gasp edildiği bu oluşumun, artık benim için hiçbir önemi kalmamıştır.
İyi insanların bu sendika da yerinin olmadığına inanıyorum.

Yukarıda açıkladığım nedenlerden dolayı ÖZ-İŞ Sendikasından İSTİFA ETTİĞİMİ Kamuoyuna ve Tüm ÖZEL GÜVENLİK Camiasına saygıyla duyururum.

Yapmış olduğumuz bu HUKUK Mücadelesinde yanımda olarak her çeşit desteği veren yüreği büyük karakteri sağlam dava arkadaşlarıma sonsuz saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bizim hakkımız varsa helal olsun sizde ,Hakkınızı Helal edin.

Allah'a emanet olun dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat