Advert

Özel Güvenlik Görevlisinin Dikkati Sayesinde Dolandırılmaktan Kurtuldu

Tosya’da kendini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, 75 yaşındaki A.K.’yi arayarak terör örgütü tarafından hesaplarına el konulduğunu söyledi. A.K. bunun üzerine PTT şubesine giderek polis sandığı kişilerin verdiği hesaba 4 bin TL yatırdı. Dolandırıcılar A.K.’den daha sonra 6 bin TL daha göndermesini istedi

Özel Güvenlik Görevlisinin Dikkati Sayesinde Dolandırılmaktan Kurtuldu

 KASTAMONU'nun Tosya ilçesinde 75 yaşındaki A.K. kendilerini telefonda polis olarak tanıtan kişiler tarafından 4 bin TL dolandırıldı.

Tosya’da kendini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcıları, 75 yaşındaki A.K.’yi arayarak terör örgütü tarafından hesaplarına el konulduğunu söyledi. A.K. bunun üzerine PTT şubesine giderek polis sandığı kişilerin verdiği hesaba 4 bin TL yatırdı. Dolandırıcılar A.K.’den daha sonra 6 bin TL daha göndermesini istedi. 

İKİNCİ KEZ PARA ÇEKMEK İSTEDİ, BANKA GÖREVLİSİ ŞÜPHELENDİ

Ardından tekrar para çekmek için bankaya giden A.K.’nin tavırları güvenlik görevlisinin dikkatini çekti. Bunun üzerine güvenlik görevlisi, A.K.’yi parayı çektikten sonra PTT şubesine kadar takip etti. Burada güvenlik görevlisinin müdahalesi ile karşılaşan A.K. dolandırıldığını anladı. Polise başvuran A.K. hesaplarına bloke koydursa da gönderdiği 4 bin TL'yi kaptırdı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken paranın Mersin'in Mezitli ilçesi PTT Şubesinden çekilmiş olduğu anlaşıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat