Advert

Arslan'dan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı SARIEROĞLU’NA Taşeron Teşekkürü

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret ederek, taşeron konusundaki büyük değişim ve reform dolayısıyla kendisine teşekkür etti. Arslan, taşeron düzenlemesinin dışında kalanlar ve bu düzenleme sırasında yaşanan sorunları içeren bir raporu da Sarıeroğlu’na sundu.

Arslan'dan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı SARIEROĞLU’NA Taşeron Teşekkürü

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret ederek, taşeron konusundaki büyük değişim ve reform dolayısıyla kendisine teşekkür etti.  Arslan, taşeron düzenlemesinin dışında kalanlar ve bu düzenleme sırasında yaşanan sorunları içeren bir raporu da Sarıeroğlu’na sundu.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 17 Nisan 2018 tarihinde Hizmet İş Sendikası Genişletilmiş Başkanlar Kurulu üyeleri ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret etti. 

Taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla çalışma hayatında büyük bir reformun  gerçekleştirildiğini ifade eden Arslan, Türkiye tarihinde daha önce bu kadar büyük reformları yaşamadık. Batılılar ve küresel güçler sermayenin serbestçe dolaşabilmesi için ‘kamuyu küçültün’ ‘kamu hizmetlerini özelleştirin’ çağrısında bulunuyorlar. Taşeron işçilerin kadroya alınması Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ve hükümetimizin bütün küresel güçlere karşı bir meydan okumasıdır. Büyük bir reforma imza atılmıştır. Bu nedenle teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi. 

Arslan, sosyal tesislerde çalışan, hastane bilgi yönetimi sisteminde çalışan, KİT’lerde çalışanlar başta olmak üzere maalesef taşeron düzenlemesinin dışında kalanlar bulunduğunu belirterek. “Büyük fotoğrafı görüyor ve teşekkür ediyoruz. Ama eksiklikler için de yeni bir yol haritası oluşturduk. Bu sorunu çözmek için de bir mücadele gerçekleştireceğiz. Kadro dışı kalan arkadaşlarımız mahzun olmasın, umutsuzluğa kapılmasın. Bizim onlarla birlikte sonuna kadar mücadele edeceğimizi bilsinler. Biz onlar için varız. HAK-İŞ’e güvensinler” dedi. 

Arslan, taşeron düzenlemesinin dışında kalanlar ve bu düzenleme sırasında yaşanan sorunları içeren bir raporu da Sarıeroğlu’na sundu.

Sarıeroğlu, Genel Başkanımız Arslan ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
suzan     2018-04-18 bende teşekkür ediyorum, ben belediye çalışaniyim ama 450 bin gibi faydalanmadık ne yazık bizde hak edenlerdeniz inşallah bizde onlar gibi faydalanmak istiyoruz ve o gün sıra bize gelecek umut ile bekliyeceyiz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
istanbul rize evden eve nakliyat