Advert

Zam Oranları Belli Oldu,Günlük 2 Lira Silah Tazminatı,Gece Çalışmaları İçin Diğer İşçilere Yüzde 10 Zam Güvenlik Görevlisine İse Zam Yok

Zam Oranları Belli Oldu,Günlük 2 Lira Silah Tazminatı,Gece Çalışmaları İçin Diğer İşçiler Yüzde 10 Zam Güvenlik Görevlisine İse Zam Yok.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2020'ye kadar daimi işçi statüsünde çalışan ve kadroya alınan işçiler için toplu iş sözleşmesi zam oranlarını belirlerdi.

Zam Oranları Belli Oldu,Günlük 2 Lira Silah Tazminatı,Gece Çalışmaları İçin Diğer İşçilere Yüzde 10 Zam Güvenlik Görevlisine İse Zam Yok

Zam Oranları Belli Oldu,Günlük 2 Lira Silah Tazminatı,Gece Çalışmaları İçin Diğer İşçiler Yüzde 10 Zam Güvenlik Görevlisine İse Zam Yok.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2020'ye kadar daimi işçi statüsünde çalışan ve kadroya alınan işçiler için toplu iş sözleşmesi zam oranlarını belirlerdi.Toplu İş Sözleşmesinde Özel Güvenlik Görevlilerine Günlük 2 Lira Silah Tazminatı verilirken,gece çalışması ZAM oranlarıda belirlendi.Buna göre diğer meslek grupları gece çalışmasında yüzde 10 mesai ücreti alırken özel güvenlik görevlileri bu ücretten muaf tutulması dikkat çekti.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE YER ALAN VE GÜVENLİK GÖREVLİSİNİ İLGİLENDİREN MADDELER:;

SİLAH TAZMİNATI:

Görevini ateşli silahlarla icra eden güvenlik görevlilerine, fiilen çalışılan günler için 2,00(iki)TL/Gün silah tazminatı verilir.

Gece Çalışması:

Saat 20.00-06.00 arasında yapılan çalışmalar gece çalışmalarıdır. Güvenlik görevlileri hariç bu saatlerde çalıştırılan işçilere ücretleri % 10 zamlı ödenir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kosovalı     0000-00-00 Güvenliğin maaşı x bir yerde kasiyer olan insanın maaşıyla aynı. Sen güvenlik olarak neden geceni gündüzüne katasın ki? Bayramda herkes tatili yaparken seni kapıya koyarlar 4 gün 100lira gibi komik bir paraya hiç çalışmasan 100 lira ekstra para yatmasa maaşına 4 gün dinlensen insanın psikolojisi daha düzgün olur. Hergün bir yerlerde Polis, haklarımız yok fazla çalıştırılıyoruz diyip intihar ederken sen 1900 liraya silahlı adam nasıl çalıştırıyorsun?
Engin     0000-00-00 Bu özel güvenliklere herkes vuruyor zaten kamu kurumlarında en ağır işleri güvenlikleri yaparken örnek çodem ve bakım elamanı yada amirin yapamadığı işleri güvenlik görevlileri tamamlarken hem maaşta hem mesaide hep haksızlığa uğraamıştır.. Çünkü bu zamları maaşları belirleyenlerin pratik bilgisi hiç yok şartları görmüyorlar bilmiyorlar.... Bu maaşları belirleyenler çodemde huzurevinde hastanede araştırmada üniversitede birer gün nöbet tutmalı ve şartları görmeli...
özgürfree     0000-00-00 Yargıtay gece çalışmalarında 7.5 saatin üzerindeki çalışmaların fazla çalışma olarak değerlendirilmesi ve haftalık 45 saati aşıp aşmadığına bakılmaksızın yüzde 50 zamlı ödenmesi yönünde görüş bildirmişti Araştırmalar, gece çalışanlarda koroner kalp hastalığı riskinin, gündüz çalışanlara göre neredeyse iki kat arttığını gösteriyor adalet istiyoruz
Ali     0000-00-00 Alın size adalet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat