Advert

Kayyum Atanan,3 Sefer Mali Sekreteri Değişen ÖZ-İŞ Sendikası Son Paylaşımı İle Hak-İşten Kovulabilir

Bilindiği üzere HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-İŞ Sendikasının delegeleri sendikanın sektörel ve maddi açıdan adil bir şekilde yönetilmediği iddiası ile aralarından imza toplayarak noter üzerinden olağanüstü kongre talebinde bulunmuştu

Kayyum Atanan,3 Sefer Mali Sekreteri Değişen ÖZ-İŞ Sendikası Son Paylaşımı İle Hak-İşten Kovulabilir

Bilindiği üzere HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-İŞ Sendikasının delegeleri sendikanın sektörel ve maddi açıdan adil bir şekilde yönetilmediği iddiası ile aralarından imza toplayarak noter üzerinden olağanüstü kongre talebinde bulunmuştu.Talepleri karşılanmayan delegeler ise soluğu mahkemede almıştı.Mahkeme sonucunda sendikaya tedbir konulmasına gerek olmadığına, sendikanın talep ettiği Genel Kurul Çağrı Gerekçelerinin değerlendirilmemesi ve olağanüstü kongre teleplerinin red edilmesinin İPTAL Edilmesine,OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL YAPILMASINA VE 3 KİŞİLİK KAYYUM ATANMASINA karar vermişti.Son sözü ise yargıtay söylecek.Büyük olasılıkla sendikaya kayyum ataması olacak.

Sendika'ya mali sekreter dayanmıyor.Sendikada 3 sefer mali sekreterlik görevinde yer alan isimler değişti.Mevcut Mali Sekreter Mustafa Kanlı geçmişe dönük imza atamayacağını belirtmesini üzerine görevden alındı.Mali sekreterlik görevine hakkında mali yönden bir çok iddia bulunan Genel Sekreter Kadir Sağlam getirildi.

Öte yandan Genel Sekreter Kadir Sağlam sosyal medya üzerinden HAK-İŞ Konfederasyonu'na rakip olarak ÖZ-HAK-İŞ Konfederasyonu paylaşımı yapınca HAK-İŞ Konfederasyonu ile ipler gerildi.Konfederasyon ÖZ-İŞ Sendikası ile olan tüm ilişkilerini askıya aldı.Sendikanın disiplin kuruluna sevk edilmesi gündeme geldi.

Konu ile ilgili açıklama yapan eski eğitim sekreteri Ömer Öztürk ÖZ-İŞ Sendikası ile gündemi haber sitemize değerlendirdi.

ÖZEL GÜVENLİK Sektörünün ilk sendikası olan ve HAK –İŞ Konfederasyonu bünyesinde faaliyet gösteren ÖZ-İŞ Sendikasında yanlış  ve keyfi yönetim hüküm sürmesi ,  Usulsüz ve gerçek dışı ödemeler yapılması, Denetim kurulunun gerçek faaliyetini yürütmemesi ,il başkanlarının huzur  haklarının verilmemesi, Seçilmiş Genel Eğitim Sekreteri Ömer ÖZTÜRK’ün sahte istifa dilekçesiyle sendikadan uzaklaştırılması . Genel Denetim Kurul üyesi İbrahim HALLAÇ’ın usulsuz görevden el çektirilmek üzere  disipline verilmesi . Disiplin kurul üyesi Emrah ÜNLÜ ‘nün kendisine baskı ve tehdit yapıldığını beyan ederek savcılığa suç duyurusunda bulunması, Delege ve il başkanlarının 5/2 ‘yi aşkın bir imza ile olağanüstü kongre istemesi ve Ankara 2.iş Mahkemesinin ve İstinaf Mahkemesinin sendikaya kayyum atayarak olağanüstü kongre yapılması kararının verilmesi gibi bir dizi olayların yaşandığı bir sendika durumuna gelmiştir.
Genel Başkanın ne iş yaptığı belli olmayan sendikada Güvenlikle ilgisi olmayan kişiler sendikaya doldurularak adeta üye aidatları bu insanlara peşkeş çekilmektedir. Sendikada bütün yetkileri elinde toplayan Genel sekreter Kadir SAĞLAM en son olarak yeni bir hamle yaparak Genel Mali Sekreterlik görevini de üzerine almıştır. Genel Mali sekreter Mustafa KANLI’nın şaibeli ve nerelere harcandığı belli olmayan paralarla ilgili sorumluluk almaması üzerine  kadir SAĞLAM bütün yapılan harcamaların sorumlu  kişisi olarak bu görevi de üzerine alması kafalarda soru işareti oluşturmuştur.


3 yıl içersinde Üçüncü Genel Mali Sekreter değiştirilen ÖZ-İŞ Sendikasında neden bu kadar değişiklik olmaktadır.Teşkilatın bütün yapısını, harcamasını ve faaliyetlerini tek başına yürüten ,Hakkında evrakta sahtecilikten dolayı savcılık soruşturması devam eden , ANFA Güvenlikte insan  kaynakları müdürü olarak çalışırken yüzlerce özel güvenliği haksız yere işten çıkartan bu Genel Sekreter              ( TEŞKİLAT-MALİ) Kadir SAĞLAM’ın ne yapmaya çalıştığı merak edilmektedir.
HAK-İŞ Konfederasyonunun hiçbir organizasyonu ve toplantısına katılmayan bu sendika ,en son olarak  HAK-İŞ  Konfederasyonun Ankara Arenada düzenlediği Sayın Cumhurbaşkanının da katıldığı 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliğinde de görülmemişlerdir.
Genel Başkan Sedat SEVİNÇ’in ÖZEL GÜVENLİK Görevlilerinin hiçbir sorunu ile ilgilenmediği  hiçbir Şehre gitmediği,üyelerinin karşısına çıkacak cesaret ve bilgisi olmadığı bilinmektedir.Sadece İl başkanları toplantısında ve birkaç Şube açılışında boy gösteren Sedat SEVİNÇ’in hakkında  Mahkemece evrakta sahtecilikten verilen cezayı da üye  ve İl başkanlarından sakladığı ve kapatmaya çalıştığı bilinmektedir.Bu ceza ile sendikal hayatı bitecek olan Sedat SEVİNÇ’in mahkemece verilen kayyum atanarak olağanüstü kongre kararına  sürekli olarak itiraz ettirmesi süreyi uzatmaya çalışması manidar bulunmaktadır.
Bu  şaibeli sendika yönetimi  daha ne zaman kadar iş başında kalarak mevcut il başkanlarını,delegelerini, Türkiye’deki üyelerini aldatmaya devam edecektir. Kadir SAĞLAM ÖZ-ORMAN İŞ Sendikası Genel Başkanı Settar ARSLAN’dan aldığı destekle bütün yetkiyi fütursuzca kullandığı bilinmektedir.Bu destek ne zamana  kadar sürecek bizde merakla takip etmekteyiz dedi.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat