Advert

Savcılık Forum AVM'de Görevli 2 Özel Güvenlik Görevlisinin İhmali Olduğu İddia Ederek Dava Açtı

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM)ekipleri 27 Ekim 2017 tarihinde çok önemli bir operasyona imza atmış,TEM ekiplerinin çalışması son zamanların en kanlı terör eylem planını engellerken, yüzlerce kişinin hayatını kurtarmıştı.

Savcılık Forum AVM'de Görevli 2 Özel Güvenlik Görevlisinin İhmali Olduğu İddia Ederek Dava Açtı

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM)ekipleri  27 Ekim 2017 tarihinde çok önemli bir operasyona imza atmış,TEM ekiplerinin çalışması son zamanların en kanlı terör eylem planını engellerken, yüzlerce kişinin hayatını kurtarmıştı.

Teröristler Forum Avm'de patlatacakları bombaları el arabalarına yükleyip AVM'deki dolaplara yüklüyorlardı. İşte bu yükleme anları teröristler yakalandıktan sonra güvenlik kameralarından alındı. SABAH'ın ulaştığı bu görüntülerde Hatice Yurdakul 12:25'de patlayıcıları AVM'ye getiriyor. 12:30'da Yurdakul, Mücahit Şahin ile birlikte patlayıcıları dolaplara yerleştiriyor.
Görüntülere göre patlayıcılar, daha önce AVM içindeki bir mağazadan alınmış ve değiştirilme bahanesiyle getirilmiş bir fırının içinde X-Ray cihazına konulmadan yandaki boşluktan AVM'ye sokuluyor. Bu konuda ihmali olduğu kanaatine varılan iki özel güvenlik görevlisi hakkında da dava açıldı.

ÖZEL GÜVENLİK HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat