Advert

Muş Alparslan Üniversitesin'de Sınav Süreci Tamamlandı

Muş Alparslan Üniversitesin'de taşerona bağlı olarak çalışan işçilerin kadroya geçiş sınavı tamamlandı. II. Merkezi Derslikler Aziz Sancar dersliklerinde saat 11.00'da başlayan sınav 50 dakika sürdü.

Muş Alparslan Üniversitesin'de Sınav Süreci Tamamlandı

Muş Alparslan Üniversitesin'de  taşerona bağlı olarak çalışan işçilerin kadroya geçiş sınavı tamamlandı. II. Merkezi Derslikler Aziz Sancar dersliklerinde saat 11.00'da başlayan sınav 50 dakika sürdü. 

Beş salonda yapılan sınava, 24 Aralık 2017 Tarihli ve 30280 Sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan "KHK/696 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname" ve 1 Ocak 2018 Tarihli ve 30288 Sayılı Resmî Gazete yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23. ve Geçici 24. Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslar" çerçevesinde yapılan ön inceleme ve esas inceleme sonucunda başvuruları kabul edilen 148 işçi girdi ve tamamı başarılı oldu. 

 

Sınavın sonucu üniversitenin internet sitesindeki Duyurular kısmında yayımlandı 

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat