Advert

Aşti'de Kaçakcılığa Özel Güvenlik Engeli

AŞTİ'de yapılan denetimlerde, Ankara’da piyasaya sürülmeye çalışılan kaçak içki, sigara ve kozmetik malzemeler ele geçirildi. Güvenlik personelleri, x-ray cihazları, hareketli ve sabit kameralarıyla güvenliğin en üst seviyede tutulduğu AŞTİ’de, farklı kapı ve saatlerde gerçekleştirilen kontrollerde yasa dışı yollarla piyasaya sürülmek istenen çok sayıda kaçak ürün ve malzemeye el koydu.

Aşti'de Kaçakcılığa Özel Güvenlik Engeli

 AŞTİ'de yapılan denetimlerde, Ankara’da piyasaya sürülmeye çalışılan kaçak içki, sigara ve kozmetik malzemeler ele geçirildi. Güvenlik personelleri, x-ray cihazları, hareketli ve sabit kameralarıyla güvenliğin en üst seviyede tutulduğu AŞTİ’de, farklı kapı ve saatlerde gerçekleştirilen kontrollerde yasa dışı yollarla piyasaya sürülmek istenen çok sayıda kaçak ürün ve malzemeye el koydu.

Silahtan çocuk kaçırmaya çok sayıda olay engellendi

Günlük ortalama 120 bin ziyaretçinin uğrak yeri olan AŞTİ’de, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması adına güvenlik tedbirleri 200 güvenlik personeli, 188 sabit ve hareketli kamera ile emniyet ve zabıta personelinin desteğiyle 24 saat boyunca devam ediyor.

Bu kapsamda, Başkent’in şehre en önemli giriş kapısı sayılan AŞTİ’de, kaçakçılıkla da etkin mücadele ediliyor. Alınan üst düzey önlemlerle başta ateşli ve kesici silahlar olmak üzere çocuk kaçırılma olaylarının da açıklığa kavuşturulduğu AŞTİ’de, 26 Şubat tarihinde ayrı kapı ve saatlerde yapılan denetimlerde çok sayıda kaçak içki, sigara ve kozmetik ürünü ele geçirildi.

Kaçak ürünler bebek tulumlarından çıktı

Irak uyruklu iki kişinin durumundan şüphelenen güvenlik ekiplerinin yaptıkları iki ayrı inceleme sonrasında karton kutulara saklanmış toplam 410 paket kaçak sigaraya el konulurken, başka bir uygulamada ise 40 şişe kaçak alkollü içki ele geçirildi. Yine çok sayıda kaçak kozmetik ürüne de bu kontroller sırasında ekipler tarafından el konuldu.

Zanlılar, yakalanmamak için kaçak malzemeleri bebek tulumları içerisine gizlemelerine rağmen, güvenlik ekiplerinin dikkatinden kaçamadı. Ele geçirilen kaçak ürün ve malzemeler tutanaklara geçirildikten sonra, yabancı uyruklu zanlılarla birlikte emniyet güçlerine teslim edildi.

asti-11.jpg

Kaynak: AŞTİ’de güvenlik üst düzeyde

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat