Advert

Kayyum Kararı Sonrası ÖZ-İŞ Sendikası Dağılma Sürecine Girdi Temsilciler İstifa Etti,Üye Sayıları Geriledi.

HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı özel güvenlik sendikası olan ve ÖZ Savunma İşçileri Sendikasında üye kaybı yaşanmaya başladı.Sendikanın delegelerinin sendikanın mali ve idari yönden iyi yönetilmediğini iddia ederek dava açması ve davayı kazanması sonrası sendika 19.İş kolunda üye sayısı bakımından lider konumdan geriledi.Sendikada 3 Muhalif grup oluştu.Bazı temsilciler ise görevden alındı.

Kayyum Kararı Sonrası ÖZ-İŞ Sendikası Dağılma Sürecine Girdi Temsilciler İstifa Etti,Üye Sayıları Geriledi.

HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı özel güvenlik sendikası olan ve ÖZ Savunma İşçileri Sendikasında üye kaybı yaşanmaya başladı.Sendikanın delegelerinin sendikanın mali ve idari yönden iyi yönetilmediğini iddia ederek dava açması ve davayı kazanması sonrası sendika 19.İş kolunda üye sayısı bakımından lider konumdan düşerek liderliği başka sendikaya kaptırdı.Sendikada 3 Muhalif grup oluştu.Bazı temsilciler ise görevden alındı.Muhalif grup sendikanın mali yönden iyi yönetilmediğini ve üyelerden alınan ücretlerin kişilerin kendi menfaatleri doğrtultusunda harcandığı iddia ediyor.

Bilindiği üzere HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-İŞ Sendikasının delegeleri sendikanın sektörel ve maddi açıdan adil bir şekilde yönetilmediği iddiası ile aralarından imza toplayarak noter üzerinden olağanüstü kongre talebinde bulunmuştu.Talepleri karşılanmayan delegeler ise soluğu mahkemede almıştı.Mahkeme sonucunda sendikaya tedbir konulmasına gerek olmadığına, sendikanın talep ettiği Genel Kurul Çağrı Gerekçelerinin değerlendirilmemesi ve olağanüstü kongre teleplerinin red edilmesinin İPTAL Edilmesine,OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL YAPILMASINA VE 3 KİŞİLİK KAYYUM ATANMASINA karar vermişti.Son sözü ise yargıtay söylecek.Büyük olasılıkla sendikaya kayyum ataması olacak.

Kayyum ataması sonrası sendikayı sıkıntılı günler bekliyor.Sendika mali açıdan sendika ile alakası olmayan kişilere kurumlara para göndermesi ise muhalif grubun oluşmasına sebeb olmuştu.Mali sekreterin yetkisinde olan sendikanın hesapları Genel Sekreter Kadir Sağlam tarafından yönetiliyor.Kadir Sağlam sendikanın hesabında bazı kişilere yüklü miktarda para gönderdiği iddialar arasında.Paraların NİÇİN ve NEDEN Gönderildiği ise bilinmiyor...

İDDİALAR ARASINDA YER ALAN MAHKEMEYE SUNULAN SENDİKANIN HESABINDAN GÖNDERİLEN HAVALE/EFT İŞLEMLERİ

 

Ayrıca Sendikanın Genel Başkanı'nın özel evrakta sahtecilik şuçlaması iddiası ile ceza alması üyeleri tedirgin etti.Ceza ile ilgili itirazın olup olunmadığı ise bilinmiyor..

İŞTE O KARAR;

KAYYUM KARARI

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
muro     0000-00-00 Anfa Güvenliğe zorla kayıt yaptırılan ÖZGÜVEN-SEN sendikasinin da incelenmesi gerekiyor. Ne kadar yolsuzluk.haksızlık.hak yeme varsa hepsi bu sendikada mevcut...
Birol     0000-00-00 Size tek bir soru soracam vicdanınız varmı? Seçim kayyumu denilen bir kararı nasıl oluyorda sendikaya kayyum atanmış deyip insanları kandırmaya ve iftira ata biliyorsunuz.farzedelimki sizin dediğiniz gibi sendikaya kayyum atandı, kayyum atanan bir sendikaya daha bu pazar izmirde genel başkan öncülüğünde 10 cu şubesini açabiliyor bununda açıklamasını yaparmısınız.sizleri dürüst olmaya davet ediyorum. Ve cesaretiniz varsa bu yazıyı bu haliyle yayınlarsınız.
muro     0000-00-00 ÖZGÜVEN-SEN sendikasininda kontrol edilmesi gerekiyor... Yolsuzluk haksızlık hak yeme her türlü pislik var....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat