Advert

İzmir'de Artı Para Kavgası,Yolcular Özel Güvenlik Görevlilerine Saldırdı

İZBAN Karşıyaka’da ulaşım kartında en uzak mesafe bakiyesi yüklü olmadığı için turnikelerden geçemeyen vatandaş görevlilerle tartıştı

İzmir'de Artı Para Kavgası,Yolcular Özel Güvenlik Görevlilerine Saldırdı

İzmir Banliyö Treni'nde (İZBAN) uygulamaya konulan 'Artı Para' sistemi, zaman kaybına neden olduğu gerekçesiyle İzmirlilerden tepki topladı.
Yeni sistemle birlikte vatandaşların biniş yapacağı istasyondan gidebileceği en uzak mesafedeki istasyonun ulaşım ücreti 'İzmirim Kartı'ndan kesilmeye başladı.

HALK ARAYA GİRDİ

İzmirim Kart'ın da bloke edilecek parası olmayanlar İZBAN istasyonlarındaki vadilatörlere ulaşım kartlarını bastığında 'Yetersiz Bakiye' uyarısı ile karşılaştı. Karşıyaka İZBAN İstasyonu'nda da söz konusu uygulama vatandaşlar ile istasyondaki güvenlik görevlileri arasında kavgaya yol açtı. Ulaşım kartında yakın mesafeye gidecek bakiyesi olduğu halde, en uzak mesafe bakiyesi yani bloke konulacak parası olmadığı için bir vatandaş turnikelerin önünde tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine istasyon sorumlusu ve güvenlik görevlileri yeni sisteme olan kızgınlığını dile getiren öfkeli vatandaşa müdahale etti. İstasyon dışarısına çıkartılmak istenen vatandaş ile güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı. Sözlü tartışma sonrası kavga itiş kakışa dönüşürken, çevredeki vatandaşlar da tarafların arasına girerek sakinleştirmeye çalıştı. En uzak mesafe bakiyesi olmadığı için turnikelerden perona giremeyen diğer vatandaşlar da uygulamaya tepki gösterdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat