Advert

Metro İstanbul'da Görev Yapan Yaklaşık 1400 Özel Güvenlik Görevlisi İST-GÜVEN'de Devam Edecek

Taşerona kadro kapsamında başvurularını yapan İstanbul metro özel güvenlik çalışanları başvuru sonuçlarınının açıklanmasını bekliyor.

Metro İstanbul'da Görev Yapan Yaklaşık 1400 Özel Güvenlik Görevlisi İST-GÜVEN'de Devam Edecek

Taşerona kadro kapsamında başvurularını yapan İstanbul metro özel güvenlik çalışanları başvuru sonuçlarınının açıklanmasını bekliyor.

Bilindiği üzere 696 KHK Kapsamında Mahalli idareler ve İl Özel İdareleri Hali hazırda kurulan iştirak şirketlerine geçişleri sağlarken,iştirak şirketi olmayan Mahalli İdareler ve İl Özel İdareleri iştirak şirketi kuracak.

İstanbul Metro'da görev yapan özel güvenlik görevlileri kadro kapsamından önce İBB'nin kurmuş olduğu ve sermayesinin İBB'ye ait olduğu İST-GÜVEN Şirketine geçişleri yapılmıştı.Başvuraların iade edilmesi bekleniliyor.Buna göre özel güvenlik görevlileri hali hazırda sermayesi İBB'ye ait olan iştirak şirketine geçisi yapıldığı için başvuruları kabul edilmeyecek.Buna benzer durumu bir Belediye şirketi olan ANFA Güvenlik Hizmetlerin'de çalışan yaklaşık 4.500 özel güvenlik görevlisi için yaşamıştı.Özel Güvenlik Görevlilerinin başvuruları ''SİZ Zaten Hali Hazırda kurulan ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'nin şirketinde çalışıyorsunuz''gerekçesi ile başvuru evrakları iade edilmişti.

Yaklaşık 1.400 özel güvenlik görevlisinin çalıştığı İstanbul Metro'da aynı durum yaşanması bekleniliyor.

İBB'nin kurmuş olduğu şirketler 

ŞİRKETLER

 

23.07.2004 tarih ve 24431 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu'nun 26.maddesine göre, Büyükşehir Belediyesi kendisine verilen görev ve hizmet alanlarında, ilgili mevzuatta belirtilen usullere göre sermaye şirketleri kurabilmektedir. Ayrı bir tüzel kişiliğe ve bütçe sahip,, yarı ticari nitelikte, ancak yerel yönetime bağlı ve yerel yönetimin genel denetimi altında çalışan özel amaçlı bu kuruluşlar aracılığıyla bir çok hizmet yürütülmektedir.

AĞAÇ VE PEYZAJ A.Ş.
BELBİM A.Ş.
BELTUR A.Ş.
BİMTAŞ
BOĞAZİÇİ YÖNETİM A.Ş.
ENERJİ A.Ş.
HALK EKMEK A.Ş.
HAMİDİYE A.Ş.
İSTTELKOM A.Ş.
İGDAŞ
İSBAK A.Ş
İSFALT A.Ş.
İSTGÜVEN A.Ş.
İSPARK A.Ş.
İMAR A.Ş.
İSTAÇ A.Ş.
İSTON A.Ş.
İSYÖN A.Ş.
İDTM A.Ş.
KİPTAŞ
KÜLTÜR A.Ş.
MEDYA A.Ş.
METRO İSTANBUL A.Ş.
OTOBÜS A.Ş.
ŞEHİR HATLARI A.Ş.
SAĞLIK A.Ş.
SPOR İSTANBUL A.Ş.
UGETAM
ŞİŞLİ KÜLTÜR A.

 

Metro İstanbul'da Görev Yapan Yaklaşık 1400 Özel Güvenlik Görevlisi İST-GÜVEN'de Devam Edecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zübeyir Bayrakdar     0000-00-00 Metro Güvenliği için başvuru yaprım. Lakin aylar yıllar gecti cevap verilmiyor. Bu ülkede herkes Akp li mi olmak zorunda, hadi onuda gectim Akp li vekil tanıdın yoksa akplide olsa giremiyor. Bu insanlık dışı bir olay. Aslında sosyal medyada toplayıp bu mağdurları avrupa insan hakları mahkemesine mi basvuralım. 56 yaşında adamı alıyorlar. Kriteri nete göre uyuyor çözemiyorum.
Afife     0000-00-00 Tarih olmus 26 nisan belediye bunyesindeki guvenlikler kadro ya halen gecemedi
Ahmet     0000-00-00 Ne olursa olsun yüce rabbim devletimize milletimize hükumetimize,beledyelerimize zeval vermesin.üstün başarılar nasip etsin.
Oktay     0000-00-00 Biz askeri ucret calisiyoruz
Vedat     0000-00-00 3.500 TL maaş alıyorsunuz hala kadro istiyorsunuz açlar.. maaşınız 10. Bin tl OLSUN ozaman hakim maaşı alın , 1.600 TL ye 1.800 TL çalışan güvenlikler var dayisi olmayan binlerce
Ahmet     0000-00-00 Peki her şey güzelde ibb nin kurduğu ist güvenlik te çalışıyorsunuz diye gerekçe gösteriliyor.o zaman taşeron kadroya verilen haklar onlarada verilecekmi çok merak ediyorum.Saygılar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat