Advert

Engelliye tokat atan güvenlik amiri: Küfürlerine dayanamayıp tokat attım, pişmanım

Ziraat Türkiye Kupası'nda (ZTK) 6 Şubat salı günü Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanan Gençlerbirliği-Beşiktaş rövanş karşılaşmasında yaşanan 'engelliye tokat' olayının perde arkası ortaya çı

Engelliye tokat atan güvenlik amiri: Küfürlerine dayanamayıp tokat attım, pişmanım

Ziraat Türkiye Kupası'nda (ZTK) 6 Şubat salı günü Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanan Gençlerbirliği-Beşiktaş rövanş karşılaşmasında yaşanan 'engelliye tokat' olayının perde arkası ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılan olay, geçen salı günü Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanan Gençlerbirliği-Beşiktaş rövanş karşılaşması öncesi meydana geldi.

Engelli İrfan Gülalan, tekerlekli sandalyesiyle, engellilere ayrılan tribün yerine başka tribüne geçmek istedi. Gülalan, kendisine izin vermeyen kadın güvenlik görevlisine küfür ederek, geçtiği tribünün kapısını sandalyesiyle geçişe kapattı. Bu sırada özel güvenlik amiri Kadir Altun da yanlarına gelerek, Gülalan'a ikazlarda bulundu. İkazları dinlemeyen, istediği yere girebileceğini söyleyen Gülalan, iddiaya göre hakaretlerde bulunup, küfür etti.

Öfkelenen güvenlik amiri Kadir Altun, hakaretlerini sürdüren Gülalan'a tokat attı. Daha sonra araya giren polis ve özel güvenlikler olayın büyümesini engelledi. Gençlerbirliği-Beşiktaş maçını izlemek üzere Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda bulunan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, olayı görüp, Spor Şube'ye talimat verdi ve detaylı bilgi istedi. Savcının, ardından da olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

"Küfürlerine dayanamadım"

İfadesi alınan güvenlik amiri Kadir Altun'un, engelli İrfan Gülalan'ın küfürlerine dayanamayıp tokat attığını, sonrasında ise çok pişman olduğunu söylediği öğrenildi. Özel güvenlik görevlileri, İrfan Gülalan'ın Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanan birçok karşılaşma öncesi de benzer tartışmalara neden olduğunu söyledikleri belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsmail     0000-00-00 Bende güvenlik amiriyim Trabzonspor da o kadar taraftar ile karşı karşıya geliyoruz ki Muhtemelen kendisi de sesini çıkarAmadığı taraftar oluyordur hıncını engelli bir taraflardan mı alabiliyorsun aciz adam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat