Advert

ASKİ Özel Güvenlik Çalışanların Başvuruları Red Edilerek Evrakları İade Edildi

696 KHK İle çıkan taşerona kadro kapsamında il özel idareleri ve belediyelerde çalışan taşeron işçiler kurumlara başvurularını tamamladı.Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Kurumunda bağlı yaklaşık 1 Bin 200 özel güvenlik işçisi basvuruları tespit komisyonu tarafından İçişleri Bakanlığının Hukuk Müşavirliğinden alınan görüş ile ret edildi.

ASKİ Özel Güvenlik Çalışanların Başvuruları Red Edilerek Evrakları İade Edildi

696 KHK İle çıkan taşerona kadro kapsamında il özel idareleri ve belediyelerde çalışan taşeron işçiler kurumlara başvurularını tamamladı.Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Kurumunda bağlı yaklaşık 1 Bin 200 özel güvenlik işçisi basvuruları tespit komisyonu tarafından İçişleri Bakanlığının Hukuk Müşavirliğinden alınan görüş ile ret edildi.

ANFA Güvenlik Sistemleri Limited Şirketi'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kurmuş olduğu kamu şirketi olduğunu görüşünde belirtti.Bunun üzerinde toplanan komisyon başvuraları inceleyerek evrakları iade etti.

KHK Kapsamında İl Özel İdareleri ve Belediyeler hali hazırda kurulan iştirak şirketlerinde çalışan işçilerin başvuruları yapmalarına gerek olmadığı,iştirak şirketi olmayan İl Özel İdareleri ve Belediyelerin ise taşeron işçilerin başvuruları alarak 90 içerisinde iştirak şirketini kurmasını KHK 696 20.Maddede belirtti.

ANFA Güvenlik Sistemleri Limited Şirketi'nde çalışan özel güvenlikler toplu iş sözleşmeleri bitene kadar aynı haklar ile çalışmaya devam edecek.

ASKİ Kurumundan Açıklama yapıldı.

24 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 01.01.2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Kamu kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Sözleşmeleri Kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine ilişkin 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. ve 24. maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esasları belirlendiği tebliğde belirtilen kriterler dâhilinde ASKİ Genel Müdürlüğü Tespit Komisyonunca yapılan ön inceleme sonucunda hisselerinin % 50 den fazlasına Belediyeler ve Bağlı Kuruluşlarınca sahip olunan şirketlerde Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Kapsamında Çalıştırılmakta olan işçilerin geçiş işlemine tabi tutulmayacakları bildirildiğinden İdaremizde Yüklenici olarak bulunan BELKA A.Ş. ve ANFA GÜVENLİK LTD. şirketlerinde çalışan işçilerden 375 Sayılı K.H. Kararnamenin GEÇİCİ MADDE 24 den faydalanmak üzere yasal süresi içerisinde başvuruda bulunan ve aşağıda ad ve soyadları ile T.C. Kimlik numaraları yer alanların müracaatlarının kendilerinin zaten bu şirketlerin çalışanları oldukları için herhangibir işlem yapılmasına gerek olmadığından evraklarının ihaleyi yapan birimlerce şahıslara verilmek üzere tutanakla iadesi ile bu kişilerin isimlerinin tebliğin ilan başlıklı 35.maddesi gereğince www.aski.gov.tr adresinde yayınlamasına Tespit Komisyonunca oybirliği ile karar verilmiştir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat