Advert

Türkiye Şampiyonasına Katılamayan Milli Yüzücü Özel güvenlik Görevlisine Sponsor Oldu

Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tufan Ergenç, maddi sıkıntıları nedeniyle Türkiye Şampiyonasına katılamayan milli yüzücü özel güvenlik görevlisi Bahadır Bilge’ye (35) sponsor oldu

Türkiye Şampiyonasına Katılamayan Milli Yüzücü Özel güvenlik Görevlisine Sponsor Oldu

Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tufan Ergenç, maddi sıkıntıları nedeniyle Türkiye Şampiyonasına katılamayan milli yüzücü özel güvenlik görevlisi Bahadır Bilge’ye (35) sponsor oldu. Bahadır’ın başarılarını, spor aşkını görünce destek olmaya karar verdiğini anlatan Dr. Ergenç, “Genç sporcumuzun ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum” dedi.
Eskişehir’de yüzme sporuna başlayan Bahadır Bilge, ailesiyle İzmir’e taşındıktan sonra farklı kulüplerde spor hayatını sürdürdü. İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bir iş merkezinde güvenlik şefi olan Bilge, ülkemizi 2013 Kanada ve 2014 Rusya dünya şampiyonalarında gururla temsil etti, onlarca madalya aldı. Açık deniz yarışmalarında da dereceler elde eden Bilge, 9 Şubat’ta Mersin’de düzenlenecek Türkiye Yüzme Şampiyonasına yaşadığı maddi imkansızlıklar nedeniyle katılamıyordu. Görev yaptığı iş merkezinde kliniği olan Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Tufan Ergenç ile başarılarını ve spor aşkını paylaştı. Genç sporcudan etkilenen Dr. Ergenç, Bilge’ye 1 yıl boyunca sponsor olma kararı aldı.
Birçok sporcunun yarışma katılım payı, konaklama ve ulaşım masraflarını karşılamakta güçlük çektiğini ifade eden Bilge, “Çoğu arkadaşım bireysel çabalarıyla sporunu devam ettirmeye çalışıyor. Tufan hocama yüzücü olduğumu ve durumumu anlattığımda destek olmak istediğini söyledi. Kendisine yüzme sporuna yaptığı katkılardan dolayı minnettarım” diye konuştu.

“Antrenör olup gençlere sporu sevdirmek istiyorum”
Türk sporunun geliştirilmesi, yüzme sporunun yaygınlaştırılması için çaba gösterdiğini anlatan Bilge, “Başarılı bir sporcuyum. Yüzün üzerinde madalyam var. Şu an 35-39 yaş kategorisinde yarışıyorum. Mayıs ve Ekim aylarında uluslar arası Türkiye şampiyonaları var. Derece elde ettiğimizde ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarına gitmeye hak kazanıyoruz. Amacım ileride antrenörlük yapıp, yeni nesile bu sporu sevdirmek ve öğretmen istiyorum. Şuan İzmir’de Maraton Master Kulübündeyim. 9-11 Şubat 2018’de Mersin’de düzenlenecek Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyorum” dedi.
Genç sporcunun spor aşkının kendisini etkilediğini ifade eden Dr. Ergenç, “Yarışmalar eşit şartlarda yapılır. Ancak bir kişi yarışmaya katılamıyorsa, yarışmanın adaletli olduğunu söyleyemeyiz. Genç sporcumuz yaşadığı imkansızlıklar nedeniyle yarışmalara katılamıyordu. Bu durum sporun ruhuna ters. Sporcumuzun Türkiye Şampiyonalarında yarışmasına katkıda bulunduysam ne mutlu bana” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
istanbul rize evden eve nakliyat