Advert

Securitas, Çukurova bölgesine yönelik masabaşı tatbikat gerçekleştirdi

Securitas Çukurova Bölge Müdürlüğü, düzenlediği masabaşı tatbikatında muhtemel kriz senaryolarını ele alarak güvenlik süreçlerini gözden geçirdi

Securitas, Çukurova bölgesine yönelik masabaşı tatbikat gerçekleştirdi

Güvenlik hizmeti şirketi Securitas'ın Çukurova Bölge Müdürlüğü, düzenlediği masabaşı tatbikatında muhtemel kriz senaryolarını ele alarak güvenlik süreçlerini gözden geçirdi.

Securitas'tan yapılan açıklamaya göre, şirketin Çukurova Bölge Müdürlüğü tarafından Gaziantep'te gerçekleştirilen masabaşı tatbikatına, özel güvenlik görevlileri ve birim sorumlusu personel katıldı.

Dünya ve Türkiye'deki olaylar ve riskler ile küresel barış ve terör indekslerinin incelendiği toplantıda, bölgeye özel kriz senaryoları masaya yatırıldı.

Bu senaryolarla birlikte karar verme süreci, görev dağılımının ardından mevcut yasa, yönetmelik, prosedür ve talimatlar doğrultusunda alınması gereken aksiyonlar belirlendi. Katılımcılara roller verilerek olaylar simule edildi ve kriz anında yapılacaklar gözden geçirildi.

Securitas Çukurova Bölge Müdürü Cenk Bakırtel, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Securitas olarak düzenli olarak gerçekleştirdikleri masabaşı tatbikatları ile güncel duruma göre pratik yaparak muhtemel kriz durumlarına hazırlıklı olmayı ve hem dünya hem Türkiye'deki riskleri ele alıp güncel durumu analiz etmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Bu çalışmanın, gösterilen iş birliğinin çözümlerden daha değerli olduğu bir prosedür egzersizi olduğunu belirten Bakırtel, tatbikatlarda örnek senaryo içindeki olayların oluşması durumunda doğru hareket tarzının ne olacağına odaklanıldığını kaydetti.

securitas-masa bası-tatbikat-cukurova bölge müdürlüğü-securitas haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gülşah daybulluoglu     0000-00-00 Yedek çalışan ama 4.12.2017 tarihinde fiilen çalışmayan güv.gorevlilerinin hakları ne olacak lütfen onlarda gozardı edilmesin bizim hakkımızı kim savunacak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
istanbul rize evden eve nakliyat