Advert

DHMİ-TCDD-TMO-PTT Benzeri KİT Kurumlarda Çalışan Özel Güvenliklere Kadro Zor Gibi

DHMİ özel güvenlik çalışanları örgütlü olduğu sendika olan TÜRK-İŞ konfederasyonu'na bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasını ziyaret etti.Ziyarete işyeri temsilcileri katıldı.

DHMİ-TCDD-TMO-PTT Benzeri  KİT Kurumlarda Çalışan Özel Güvenliklere Kadro Zor Gibi

DHMİ özel güvenlik çalışanları örgütlü olduğu sendika olan TÜRK-İŞ konfederasyonu'na bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasını ziyaret etti.Ziyarete işyeri temsilcileri katıldı.

Güvenlik-İş Sendikasını ziyaret eden sendika temsilcileri Ercan ALP (Atatürk), Tayyar GÜLOĞLU (Siirt),Deniz BERK (Adıyaman), S. Ahmet AKGÜN (Gaziantep), Ömer TUNÇDEMİR (Van), Süleyman KOLA (Antalya), Hüsam AKPINAR (Denizli), Ali TİRYAKİ (Ordu), Şahin ÖNCÜ (Erzincan), Sedat ÖZCAN (Muş), Reşit ÖNCEL (Şanlıurfa), Edip BOZOĞLU (Erzurum) sendikalarının ve Türk-İş Konfederasyonun çalışmalarından dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

KİTLER'DE ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE KADRO ZOR GİBİ.

Açıklamalar ise KİT'lerde görev yapan özel güvenlik görevlilerini memnun etmedi.

Kadro konusu belirsizliğini sürdürürken Başbakan Binali Yıldırım'ın yapmış olduğu açıklama vasıflı işçi terimi kafaları karıştırdı.Başbakan Binali Yıldırım;Taşeronlarla ilgili problemi de biz çözdük. 1 milyon kardeşimize iş, aş, kadro sağladık. KİT'lerle ilgili ileri geri, yalan yanlış bir sürü laflar söyleniyor. Buradan söylüyorum, KİT'lerde çalışan arkadaşlarımız var. Bunların sorununu da hallediyoruz. Nasıl hallediyoruz? Mesela Kömür İşletmesine veya Devlet Demir Yollarına, başka işletmelere, bunlara kadro tahsis edeceğiz. O kadrolara öncelikli olarak yıllardan beri taşeron, alt yüklenici bünyesinde çalışan arkadaşlarımız geçiş yapacaklar.

Kadro kapsamında hangi işçiler   kadroya alınacak net   bilgi   verilmedi.Hazinenin   açmış olduğu yeni istihdamlarda yer alacak    işçilerin   şimdiye kadar yapılan işçi kadro alımlarında özel güvenlik görevlilerinin bulunmaması    işleri iyice zora soktu.

Devlet kadrosunda  bulunan    özel güvenlik görevlileri   memur statüsünde yer aldığı için   KİT Kurumuna alımlar   işçi kadrosun kontenjanından  yapılmamaktadır.KİT Kurumlarının özel güvenlik adı altında bir kontanjan yapısı ve işleyişi bulunmamaktadır.

Örnek olarak   MSB   Bünyesine Özel Güvenlik   Memur Alımı Yaparken ,KİT Kurumları   Özel Güvenlik İşçi Alımı   Yapmamaktadır.

Yetkililer   KİT Kurumlarında açılacak    ek ilave   kontanjanları ile ilgili    kurumda çalışan   ve   teknik   şartlara   uygun olan   taşeron işçilerini değerlendirecek.Ek   ilave  kontenjanı olmayan  kurumlara ise işçi alımı yapılmayacak olup   alımlar   ise uzun bir zamana   yayılacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
istanbul rize evden eve nakliyat