Advert

Bir BİT Kuruluşu Olan Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Güvenlik ve Sendikası Sınıfta Kalmıştır

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bir teşekkül şirketi olan ANFA Güvenlik Sistemleri Limited Şirketi ve Sendikası ÖZ-GÜVENSEN Özel güvenlik hakları konusunda sınıfta kalmıştır.

Bir BİT Kuruluşu Olan Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Güvenlik ve Sendikası Sınıfta Kalmıştır

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bir teşekkül şirketi olan ANFA Güvenlik Sistemleri Limited Şirketi ve Sendikası ÖZ-GÜVENSEN Özel güvenlik hakları konusunda sınıfta kalmıştır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir teşekkül şirketi olmasına rağmen  ANFA Güvenlik Sistemleri Limited Şirketin'de çalışan özel güvenlik görevlileri yıllardır taşeron sistem ile aynı şekilde aynı mantıkla çalıştırılarak büyük hak kayıplarına uğratılmıştır.

Dönemin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek HAK-İŞ konfederasyonun'da bir özel güvenlik sendikası olmasına rağmen ikinci bir özel güvenlik sendikası kurdurmuş ve bu sendikaya ciddi anlamda destek vermiştir.Sendikanın yetkili olması adına ANFA Güvenlik çalışanlarına talimat vermiş burda çalışan özel güvenlik görevlilerini baskı ile bu sendikaya üye yaptırmıştır.

ANFA Çalışanlarından bazı amirler bu sendikada görevli olarak atanmış ve sendika ile işveren arasındaki işçi işveren mantığı hiçe sayılmıştır.Belediyenin kurmuş olduğu KAMU şirketinde çalışan işçiler adına alt işveren modeli ile yüksek hakem heyetinden toplu iş sözleşmesi imzalanarak düşük ücretler kazandırılmış ve buna karşılık aidatlar kesilmiştir.Tediye hakları olmasına rağmen bu işçilerin bu hakları sendika ve işveren tarafından görmezden gelinmiştir.Ayrıca bu işçiler baskı altında OSMANLI Spor Külübü'nün maçlarına taraftar olarak götürülmüş ve resmi olarak görevlendirilmiştir.Bu işçilere herhangi Fazla mesai ödemesi yapılmamıştır.

Yıllardır taşeron mantığı sistemi ile yürütülen ANFA Güvenlik Sistemleri Limited Şirketin'de sistem aynı şekil devammı edecek?

İşçiler daha rahat bir ortamda baskı görmeden iradelerine göremi çalıştıracaklarmı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Konu İle İlgili Ne Düşünüyor?

İşçiler Gerçek Haklarına Ne Zaman Kavuşacak?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gencay     0000-00-00 Cumhurbaşkanı neyse memlekette o kardeşim. Ordunun genarali bozuk ve hepsi bozuk. Hırsızlık almış başını gidiyor durduramiyorsunuz. Tediyeleri mahkeme kararına ancak alırsınız yoksa yok.
ardaa     0000-00-00 bu osmanlı maçı yüzünden işîmzden istifaya zorlandk sürgün edildim.ne mutluki gururumca istifa ettim şuan adalet tecelli edecek insallah..Allah bnlara bu frsatı vereninde belasını versin.
Anfa bitmeli     0000-00-00 Anfa denilen şirket kesinlikle kapatılmalıdır çünki fetocuların yuvalarından birisidir.çogu üst mevkilerde dururken alttaki garibanlara olmuştur olan.ve bunu yapanlar asıl fetoculardır.yukarıdaki haber kelimesi kelimesine dogrudur.ve daha çok eksiği vardır haberin aslında.bende bi anfa çalışanı olarak bu şirketin tamamen kapatılıp,çalışanların tamamen yeni müdür ve amirlerden oluşan bi şirkete acilen devredilmesi gerekiyor çünki bu şirketi düzeltemezsiniz imkansız.
Eme     0000-00-00 Çocuklarınızdan çıkar inşallah acısı. Sorumlusu kim veya kimlerse, bir tek kuruş bile yendiyse ki yenmiş, tez zamanda evlat acısı nasip etsin sizlere Rabbim.
Nurettin yaman     0000-00-00 En ufak bi şeyde paranız kesiliyor,erkeksen mahkemede hakkını ara..idareye şirin görünmek için keyfi tutanak tutanlar var..neler neler var,ne diyim bilmiyorum.
muro     0000-00-00 Güvenliğin hakkını yiyen kim ve kimler varsa Allah hepsini ve ailesini süründürsün inşallah.... Haala hakkımızı yemeye devam ediyorsunuz yaziklar olsun size.....
Barış dal     0000-00-00 Altındağ belediyesi asgari ücrete verilen 200 tl lik olan kanuni zammı işcilerine nisana kadar verilmiyeceğini açıkladı neden yazık değilmi burda çslışan insanlara
Tarık     0000-00-00 Aynen doğrudur hepsi zamanında çalıştım bu şirkette Osmanlı maçına giden resmi guvenliklerede 42 tl ücret veriliyor
Köle     0000-00-00 Köleliğe dur diyecek insan aranıyor VARMI?
muro     0000-00-00 Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın bu ise el atmasını rica ediyoruz. Aksi takdirde kimsenin bizimle ilgileneceğini zannetmiyorum...Haklarımız yenmeye ve baskı altinda çalışmaya devam etmek istemiyoruz......Lütfen birileri sesimizi duysun artık........
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
istanbul rize evden eve nakliyat