Advert

ANFA Çalışanları İle İlgili Haberimizin Asılsız Olduğunu İddia Eden Sendika Tediye Haklarını Neden Görmezden Geldi

ANFA Güvenlik Çalışanları ile ilgili Haberimizin asılsız olduğunu iddia eden ve işçilere mesaj atan HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-GÜVENSEN Sendikasına hitaben haberimiz aynı şekilde yayınlarak kanun maddeleri ile açıklığa kavuşturulmuştur.

ANFA Çalışanları İle İlgili Haberimizin Asılsız Olduğunu İddia Eden Sendika Tediye Haklarını Neden Görmezden Geldi

ANFA Güvenlik Çalışanları ile ilgili Haberimizin asılsız olduğunu iddia eden ve işçilere mesaj atan HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-GÜVENSEN Sendikasına hitaben haberimiz aynı şekilde yayınlarak kanun maddeleri ile açıklığa kavuşturulmuştur.

Bilindiği üzere ANFA Güvenlik Çalışanları Kadro Kapsamı sonrasında bağlı bulundukları işyerlerine taşeron sistemden çıkmak için başvuruda bulunmuş,İşçilerin başvuruları ANFA Güvenlik Limited Şirketi'nin belediye teşekkülü olduğu için İçişleri Bakanlığı hukuk müşavirliği tarafından alınan görüş kapsamında hali hazırda kurulan belediye teşekkülünde çalıştığı gerekçesi ile başvuraları geri çevrilmişti.

Belediyenin teşekkülü olan  ve 1992 yılında kurulan teşekkül şirketinde çalışan işçilere neden taşeron sistem üzerinden işlemlerin yürütüldüğü ise akıllarda soru işareti bıraktı.

1992 Yılından itibaren KAMU ŞİRKETİ OLAN ANFA GÜVENLİK LTD ŞTİ'DE NEDEN TAŞERON SİSTEM MANTIĞI UYGULANDI..

Şimdi Soruyoruz

Bu işçiler adına yetkili sendika olan ÖZ-GÜVENSEN  Sendikası Toplu iş sözleşmesini neden karşılıklı olarak yüksek hakem heyetine götürdü?

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne Sunduğu Bir Toplu İş Sözleşmesi Taslağı Varmıydı?

Arabulucu raporunda Uyuşmazlık Nasıl Sağlanıldı?

ANFA Güvenlik Sistemleri İle doğrudan toplu iş sözleşmesi neden yapılmadı?

Uyuşmazlık Raporları Üyeler İle Paylaşıldımı?

Üyelerin İstekleri ve Taleplerine Yer Verildimi?

Düşük Zam Oranları İçinmi Bilerekmi Uyuşmazlık Sağlanıldı?

Sendikanın Direnişi Oldumu?

6772 Sayılı Kanun;

 Devlet ve Onlara Bağlı Müesselerde çalışan işçilere Yönelik Tediye Haklarının alınması için sendika hukuki olarak bir uğraş içerisine girdimi?

6772 Madde 1''Umumi, mülhak ve hususi bütçeli dairelerle mütedavil sermayeli müesseseler, sermayesinin yarısından fazlası Devlete ait olan şirket ve kurumlarla belediyeler ve bunlara bağlı teşekküller, 3460 ve 3659 sayılı kanunların şümulüne giren İktisadi Devlet Teşekkülleri ve diğer bilcümle kurum, banka, ortaklık ve müesseselerinde müstahdem olanlardan İş Kanununun şümulüne giren veya girmiyen yerlerde çalışmakta olan ve İş Kanununun muaddel birinci maddesindeki tarife göre işçi vasfında olan kimselere, ücret sistemleri ne olursa olsun, her yıl için birer aylık istihkakları tutarında ilave tediye yapılır. ''

Bir Teşekkül olan İstanbul İĞDAŞ Örneklemesi masaya yatırıldımı,İĞDAŞ ile aynı konumda bulunan işçilerin adına imzalanmış toplu iş sözleşmeleri örnekleri gündeme geldimi?

Sonuç olarak yıllardır taşeron olarak çalıştıklarını zanneden ANFA Güvenlik Çalışanları aslında belediyenin kamu şirketinde KAMU İşçisiymiş...Sendika ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin karşılıklı görüş birlikleri işçilerin bu durumdan farkına olmamasına olanak verirken...Haklarının işçilerden saklanıldığı ve bir şekilde verilmediği net bir şekilde anlaşılmaktadır.

Artık Melih Gökçek Dönemi ANKARA Büyükşehir Belediyesin'de son bulmuştur..İşçilerin daha rahat olması ve hak arama konusunda yeni tercihlerinin yapılmasının önü açılmıştır.

Özel Güvenlik Haber Olarak Hiç Bir Kurumu Kuruluşu,Kişiyi Yada  Kişileri hedef almamaktayız.Gerçekleri kamuoyuna bildirmek habercilik anlayışıımızın temel prensibidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ömer     0000-00-00 Haklarımızı savunan bir sendika istiyoruz yönetim istifa
Ögg     0000-00-00 Haklarımızı savunan sendika istiyoruz yönetim istifa
Emin     0000-00-00 " İşçinin teri soğunadan hakkını verin" (Hadis-i Şerif). İşçinin hakkını koruyacam diye yola çıkanlar, işçinin hakkını yediriyorsa sendikayım diye ortalıkta gezmesin. Kul hakkını yiyenlere yazıklar olsun. "Dürüstlük pahalı bir mülktür ucuz insanlarda bulunmaz." Hz. Ömer (r.a).
Emin     0000-00-00 " İşçinin teri soğunadan hakkını verin" (Hadis-i Şerif). İşçinin hakkını koruyacam diye yola çıkanlar, işçinin hakkını yediriyorsa sendikayım diye ortalıkta gezmesin. Kul hakkını yiyenlere yazıklar olsun. "Dürüstlük pahalı bir mülktür ucuz insanlarda bulunmaz." Hz. Ömer (r.a).
Ethem     0000-00-00 Bizler ayın sonunu nasıl cıkaracaz dıe düşünürken kılı kılına yetırmeye çalışırken hatta kimi zamanda borclanarak evi gecındırmeye çalışırken böle yaparak hakkımı yiyen büyüğünden kucugune halkımın zerresını helal etmiyorum onlar gününü gün ederken ben nasıl yapacam dıe kara kara düşünürken kimsede helallık istemeye çalışmasın yüce mevlanın adaletine bırakaıorum
Galip     0000-00-00 Sendikayı yeniden bunun için kurdular zaten
Çağatay     0000-00-00 Umarım devlet büyükleri bu konuya el atarlar emekçinin hakkını yiyemezler bir daha çok açık ve ortada herkesin hakkını yemişler helal etmiyorum Allah bunun hesabını sorar işçinin hakkını yiyen değil savunan lazım bize
Emre     0000-00-00 Ya varya haram zıkkım olsun çocuğundan kardeşlerinden anasından babasindan torunlarindan ciksin ayiptir bu kadar insanin hakkini yediler insafsiz kansizlar
4000 Anfacı     0000-00-00 İlginize ve desteginize tşk
Okan     0000-00-00 Anfada çalışan adamı dutarda osmanlı spor maçlarına koşturup diye sendika kurdururrlarsa zamanında olacağı bu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
istanbul rize evden eve nakliyat