Ankara Büyükşehir Belediyesine Kadro Başvurusu Yapan Özel Güvenlikler,Anfa Güvenlik İştirak Şirketi Olduğu İçin Başvuraları Ret Edildi.
Advert

Ankara Büyükşehir Belediyesine Kadro Başvurusu Yapan Özel Güvenlikler,Anfa Güvenlik İştirak Şirketi Olduğu İçin Başvuraları Ret Edildi.

696 KHK İle çıkan taşerona kadro kapsamında il özel idareleri ve belediyelerde çalışan taşeron işçiler kurumlara başvurularını tamamladı

Ankara Büyükşehir Belediyesine Kadro Başvurusu Yapan Özel Güvenlikler,Anfa Güvenlik İştirak Şirketi Olduğu İçin Başvuraları Ret Edildi.
Ankara Büyükşehir Belediyesine Kadro Başvurusu Yapan Özel Güvenlikler,Anfa Güvenlik İştirak Şirketi Olduğu İçin Başvuraları Ret Edildi. bantas23

696 KHK İle çıkan taşerona kadro kapsamında il özel idareleri ve belediyelerde çalışan taşeron işçiler kurumlara başvurularını tamamladı.Ankara Büyükşehir Belediyesin'de çalışan ANFA Güvenlik Sistemleri Limited Şirketi'nde bağlı yaklaşık 4 Bin 500 özel güvenlik işçisi basvuruları tespit komisyonu tarafından İçişleri Bakanlığının Hukuk Müşavirliğinden alınan görüş ile ret edildi.

ANFA Güvenlik Sistemleri Limited Şirketi'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kurmuş olduğu kamu şirketi olduğunu görüşünde belirtti.Bunun üzerinde toplanan komisyon başvuraları inceleyerek tutanak tuttu.

KHK Kapsamında İl Özel İdareleri ve Belediyeler hali hazırda kurulan iştirak şirketlerinde çalışan işçilerin başvuruları yapmalarına gerek olmadığı,iştirak şirketi olmayan İl Özel İdareleri ve Belediyelerin ise taşeron işçilerin başvuruları alarak 90 içerisinde iştirak şirketini kurmasını KHK 696 20.Maddede belirtti.

ANFA Güvenlik Sistemleri Limited Şirketi'nde çalışan özel güvenlikler toplu iş sözleşmeleri bitene kadar aynı haklar ile çalışmaya devam edecek.

HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZGÜVEN-SEN Sendikasının örgütlü olduğu işyerinde toplu iş sözleşmesinin yüksek hakem heyeti tarafından KİK'e göre yapıldığı ise düşündürücü oldu.Neden arabulucuk sistemi ile uyuşmazlık sağlanıldı,sendika toplu iş sözleşmesi için taslak hazırladımı bilinmiyor.Toplu İş Sözleşmesinde ise ANFA Güvenlik Sistemleri Limited Şirketi alt işveren olarak anılması sistemin bir şekilde uyumlu hale getirilerek yürürlüğe konulduğu belediyenin yeri geldiğinde ana işveren yeri geldiğinde alt işveren olarak rol aldığı gözlerden kaçmadı.Bunda sonraki süreçin ve toplu iş sözleşmelerinin bu şekilde yürütülemeyeceği bekleniliyor.

ANFA GÜVENLİK:Özel Güvenlik hizmeti sunmaya 1992 yılında başlayan Anfa Güvenlik 5188 sayılı yasa gereklerine göre 2004 yılında şirketleşme süreci sonrasında uzman yönetim kadrosu ve güvenlik görevlileri ile can ve mal güvenliğini korumaya yönelik güvenlik hizmetinin yanı sıra kurduğu eğitim kurumuyla özel güvenlik sektöründe rol almak isteyen binlerce insanı sertifikalandıran önder ve tek kamu şirketidir.

TUTANAK

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Anfa Güvenlik İştirak Şirketi Olduğu İçin Başvuralar Ret Edildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ms     0000-00-00 Bu kişiler feto kalkışmasında. 3 ay evlerine gitmeyip parklarda yattılar mükafatı bu olmalıydı ü
Ms     0000-00-00 Bu kişiler feto kalkışmasında. 3 ay evlerine gitmeyip parklarda yattılar mükafatı bu olmalıydı ü
ÖGG     0000-00-00 Haberiniz sayesinde anfa ve sendikanın ne dolaplar çevirdiği ortaya döküldü. Guvenlikler isyanda. Bizimle ilgili haberlere lutfen devam ediniz.
Ögg     0000-00-00 Hak yiyiciler+anfa yöneticileri+büyükşehir+göz yuman en tepedekiler ALLAH hakkınizdan gelir inş
Çağatay     0000-00-00 Bu konunun derhal çözülmesi lazım insanlara bu üstüne yatılan paranın iadesi gerek hicmi Allah korkusu yok sizde gerçi olsa bunu yapmazsiniz sendikada uyusun bakalım hakkımı helal etmiyorum herkes ekmeği için ses çıkarmıyor ama bu kadarı da yeterrr
Anfaögg     0000-00-00 Bakalım şimdi yedikleri hurmalar kimden çıkacak merak konusu
4000 anfacı     0000-00-00 Bu şirkette çok hakkımızı yediler allah büyük
Anfa güvenlik ögg     0000-00-00 Yazıklar olsun oy zamanı görecekler ankara büyük şehir belediyeside hükümetde hakkımız haramdır.Bu haberler tv lerde yayınlanmalı kesinlikle fox da dahil
yok     0000-00-00 Hala bir açıklama yapan yok
Anfa ögg     0000-00-00 Başından beri belliydi böyle olacağı. Sendikamızın kurucuları bile anfa yönetimi. Ya ne olacaktı? Hakkımızı yemekten bıkmayacaklar bizi kandırmaya devam edecekler! Ama ben neye kızarım? Bu tarz durumlarda nuna sebep olan yada bize yalanlar söyleyen yönetime hala yalakalıklar yapana kızarım!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AŞTİ’ye Havalimanı Güvenliği Geliyor
AŞTİ’ye Havalimanı Güvenliği Geliyor
Securitas Türkiye'den Dev İstihdam!
Securitas Türkiye'den Dev İstihdam!