Advert

MHP ve CHP KİT'lerin Durumunu Meclise Taşıyacak

Bugün açılan TBMM Gündeminde taşeronlar işçiler olacak.Özelikle kapsamdışı kalan Kamu İktisadi Teşebbüslerinde çalşan işçilerden gelen yoğun talebi üzerine konu muhalafet partileri tarafından meclis gündemine taşınacak.

MHP ve CHP KİT'lerin Durumunu Meclise Taşıyacak

Bugün açılan TBMM'de Muhalif partilerin Gündeminde taşeronlar işçilerde olacak.Özelikle kapsamdışı kalan Kamu İktisadi Teşebbüslerinde çalışan işçilerden gelen yoğun talebi üzerine konu muhalafet partileri tarafından meclis gündemine taşınacak.Tatil öncesi gece yarısı çıkan 696 Kanun hükümünde kararnamenin ardından meclis tatile girmişti.Bu arada kapsamdışı kalan işçiler seslerini duyurmak için milletvekillerine yoğun bir şekilde taleplerini iletmişti.Bazı muhalefet parti miletvekilleri işçileri yerinde ziyaret ederek kapsamdışı kalan işçilerin kadro statüsüne alınmasını talep etmişti.Bugün gözler mecliste olacak.

TÜRK-İŞ ise Dün Ankara'da ACİL kodu ile toplanmıştı.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “81 ildeki Türk-İş il temsilcilerini, bölge başkanlarını ve genel başkanlarını Ankara’ya çağırdık. Bütün taleplerimizi bakanlara ileteceğiz. Çünkü bu düzenleme ile asıl işler dışarıda kalırken, yardımcı işler kadroya girdi" dedi.

'KİT'LER İÇİN BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞTÜK’

Geçen Pazar Başbakan Binali Yıldırım ile görüşerek söz konusu durumu aktardıklarını belirten Ergün Atalay, “Daha önceki görüşmelerimizde bu personelin kadro kapsamına alınacağına dair ümidimiz artmıştı. Bu devam ediyor. Kadro bu 50 bin işçinin de hakkı ve elimizden geleni yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

KİT İŞÇİLERİ KADRO İÇİN BEKLİYOR

KİT işçilerinin de taşeron düzenlemesinden faydalanmasını isteyen sendikaların yoğun bir çalışması var. Posta'nın haberine göre, bu talep kabul görürse TCDD, Elektrik Üretim AŞ, TEDAŞ, Kömür İşletmeleri, DHMİ, BOTAŞ, Çaykur gibi 55 kurumda çalışan işçilere kadro imkanı doğacak. Bu konuda umutlu bekleyiş devam ediyor.

kit çalışanları-özel güvenlik-haber-kapsamdışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gezer     0000-00-00 69 kamu kuruluşu ve özel bütçe muaf yapıldı.. Bunun yarısı zaten kendi bünyesinde çalıştırıyor yani taşeron yok.. Yarısını sonradan eklediler. Kalan 20 tane kurum. İnşallah sırf formalite olan masa başında paramızdan pay alan taşeronlardan kurtuluruz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat