Advert

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün ATALAY'ın Tek Derdi Kapsam Dışı Kalan KİT Taşeron Çalışanları Oldu

KİT’lerde kadroya alınmayan yaklaşık elli bin kişiyi kapsayan taşeron işçilerin durumu vardı.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün ATALAY'ın Tek Derdi Kapsam Dışı Kalan KİT Taşeron Çalışanları Oldu

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün ATALAY,katıldığı her programda,düzenlenmiş oldukları grup toplantılarında,basın karşısında,ziyaretlerinde,sendikaların olağan toplantılarında,kapsam dışı kalan Kamu İktisadi Teşebbüslerinde çalışan ve kadro kapsamına alınmayan işçilerin durumunu dile getirmeye devam diyor.

Nefesim yetene kadar bu sorunu dile getireceğini belirten Atalay;Konfederasyonun Acil Kodu ile yapılan,başkanlar kurulu üyelerinin,Teşkilat Başkanları, İl temsilcileri ve uzmanlar katıldığı genel toplantıda konunun en başında yine KİT'lerin durumu yer aldı.

TÜRK-İŞ 696 Sayılı KHK ile Getirilen Taşeron İşçilik Düzenlemesi, Örgütlenme Çalışmaları ve Zorunlu Arabuluculuk” konuları kapsamında 8 Ocak 2018 tarihinde Down Town Büyük Anadolu Otel’de Genişletilmiş Başkanlar Kurulu gerçekleştirildi.

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulunun aldığı karar neticesinde, 81 ildeki temsilcileri ile Konfederasyona bağlı Sendika Genel Başkanları ve Genel Teşkilat Sekreterleri, 8 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da olağanüstü toplandı.

“Acil” koduyla yapılan toplantıya TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu üyeleri, Teşkilat Başkanları, İl temsilcileri ve uzmanlar katıldı. Basına kapalı yapılan toplantıda 81 ilden gelen temsilciler yaşadıkları sorunları anlattı. Gündemde ilk sırada KİT’lerde kadroya alınmayan yaklaşık elli bin kişiyi kapsayan taşeron işçilerin durumu vardı. 

Toplantıda ayrıca 2018 yılında açıklanan Asgari Ücret rakamı, Örgütlenme çalışmaları ile örgütlenmede yaşanan sıkıntılar ve 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren başlayan “Zorunlu Arabuluculuk” konuları tartışıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı