Advert

Sendikanın Hukuk Müşavirliğinden Üyelerine Duyuru Yapıldı

Güvenlik ve Savunma İşçileri sendikas Hukuk Müşavirliği Üyelerine kamuoyu duyurusu paylaştı.Hak kaybının yaşanmaması adına Duyuruda geçiş yapıldıktan sonra sulh sözleşmesinin yapılmasını talep etti..

Sendikanın Hukuk Müşavirliğinden Üyelerine Duyuru Yapıldı

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Hukuk Müşavirliği Üyelerine kamuoyu duyurusu paylaştı.Hak kaybının yaşanmaması adına Duyuruda geçiş yapıldıktan sonra sulh sözleşmesinin yapılmasını talep etti..

YAPILAN DUYURUDA;

Değerli Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası üyeleri, tarafınızca bilindiği üzere 24.12.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname 127 nci maddesiyle 375 sayılı KHK’ ya eklenen 23 üncü maddesinde yer alan idarelerde Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalışmakta olan işçilere sürekli işçi kadrosuna geçiş hakkı verilmiştir.

            Bahsi geçen 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ilişkin olarak 01.01.2018 tarihli Resmi Gazetede “KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI HİZMET ALIMI SÖZLEŞMELERİ KAPSAMINDA ÇALIŞTIRILMAKTA OLAN İŞÇİLERİN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA VEYA MAHALLİ İDARE ŞİRKETLERİNDE İŞÇİ STATÜSÜNE GEÇİRİLMESİNE İLİŞKİN 375 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN GEÇİCİ 23 VE GEÇİCİ 24 ÜNCÜ MADDELERİNİN UYGULANMASINA DAİR USUL VE ESASLAR” yayımlanmış ve sürecin nasıl işleyeceğine dair usul esaslar belirlenmiştir.

            İleride hak kaybına uğramamak adına; 02.01.2018 tarihinden sonra sürekli işçi kadrosuna alınmak için yapılacak olan başvurularda ilk olarak SADECE İDARE ALEYHİNE AÇILAN DAVALARDAN FERAGAT EDİLECEĞİNE DAİR YAZILI BEYAN (ÖRNEK-1) ve SULH SÖZLEŞMESİNİN (ÖRNEK-4) doldurularak verilmesi gerekmektedir.

696 sayılı KHK kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçirilme durumu kesinleştikten sonra İDARE ALEYHİNE AÇILAN DAVALARDAN FERAGAT EDİLMESİ GEREKMEKTE OLUP SÜREKLİ İŞÇİ KADROSUNA GEÇİRİLME DURUMU KESİNLEŞMEDEN HER NE SURETTE OLURSA OLSUN FERAGATNAME VERİLMEMESİ GEREKMEKTEDİR.

 SÜREKLİ İŞÇİ KADROSUNA GEÇİRİLME DURUMU KESİNLEŞTİKTEN SONRA İSE ÇSGB TARAFINDAN YAYINLANAN USUL VE ESASLARIN EKİNDE YER ALAN (ÖRNEK-2) VE (ÖRNEK-3)FORMLARININ DOLDURULARAK, DAVANIZIN BULUNDUĞU MAHKEMEYE ŞAHSEN BAŞVURULMASI VE AKABİNDE BELGENİN TARAFINIZCA VERİLDİĞİNDE DAİR MAHKEME KALEMİNDEN BİR SURETİNİN ONAYLATILARAK, ÇALIŞILAN KURUMA VERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

            Kurumlar tarafından imzalatılmak istenen bu kapsamdaki FERAGATNAMELERİN SÜREKLİ İŞÇİ KADROSUNA ALINMA DURUMUNUZ KESİNLEŞMEDEN İMZALANMAMASINI, AKSİ TAKDİRDE GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN HAK KAYIPLARININ YAŞANABİLECEĞİ ve neticesinde davanızı temsil eden avukatlara, AVUKATLIK ASGARİ ÜCRET TARİFESİ veya İMZALANILAN AVUKATLIK SÖZLEŞMESİ gereği ücret ödemek zorunda kalınabileceği tüm kadroya geçecek olan üyelerimize önemle duyurulur. Ayrıntılı bilgi için Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Hukuk Müşavirliği ve 0312 466 44 44 nolu telefondan Atabay Hukuk & Danışmanlık bürosuna danışabilirsiniz.

 

Av. Levent ATABAY

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat