Advert

Kapsam Dışı Bırakılan KİT Çalışanları Kadro İçin Sendikalara Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Görüşülsün Talebini İlettiler

696 Kanun Hükmünde Kararnamenin yayınlanmasının ardından özel bütçe kapsamında yer alan ve kapsam dışı bırakılan Kamu İktisadi Teşebbüsleri KİT'lerde çalışan taşeron işçiler kendilerininde kadro kapsamına alınması için yetkilerinden yardım bekliyor.

Kapsam Dışı Bırakılan KİT Çalışanları Kadro İçin Sendikalara Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Görüşülsün Talebini İlettiler

696 Kanun Hükmünde Kararnamenin yayınlanmasının ardından özel bütçe kapsamında yer alan ve kapsam dışı bırakılan Kamu İktisadi Teşebbüsleri KİT'lerde çalışan taşeron işçiler kendilerininde kadro kapsamına alınması için yetkilerinden yardım bekliyor.

696 Kanun Hükümünde Kararnamenin çıkmasından önce TÜRK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün ATALAY Kapsam dışı kalan işçiler ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına mağduriyeti dile getirmiş bakan ise 12 ay süreli tüm hizmet alımlarında çalışan personellerin kadroya alınacağını belirtmişti.Bunun üzerine Atalay basın açıklaması düzenleyerek KİT'lerde çalışan taşeron işçilerin kadroya alınacağını resmi açıklamayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu'nun yapacağını dile getirmişti.Fakat kararnamenin yayınlanmasının ardından Kamu İktisadi Teşebbüslerinde çalışan taşeron işçiler kadroya alınmadı.Gözler TÜRK-İŞ'e çevirildi.TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay konuyu görüşmek üzere Başbakan Bin Ali Yıldırım'la biraraya geldi.Görüşme olumsuz sonuçlandı.Başbakan Bin Ali Yıldırım bu kurumların özelleştirme kapsamında olduğunu belirtti.

Konu ile ilgili DİSK Konfederasyonu basın açıklaması düzenledi.Kapsam dışı kalan taşeron işçilerin kadroya alınmasını talep etti.

Özel güvenlik sendikaları arasında ise Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı Dün akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren canlı yayın yaptı.

Diğer Özel Güvenlik sendikası olan Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Arslan açıklama yaparak ayrımsız kadro talebinde bulundu.

Başbakanlık ve Bakanlık düzeyinde yapılan girişimler olumsuz olunca,Şimdi gözler Yurt Dışında olan ve ülkeye dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi.Bu düzeyde sendikaların konuyu Cumhurbaşkanına iletilmesi bekleniliyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan KAMU'da Taşeron Sistem kalkacak demişti.Son söz Cumhurbaşkanı Erdoğan'da olacak.

Sendikalara üye olan taşeron işçiler ise konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'a iletilmesini sendikalarından talep ettiler.

KİT'lerde çalışan taşeron işçilirde sosyal medya,CİMER,BİMER Üzerinden toplu olarak Kadro taleplerini yetkililere iletti.

 

 

 

özel güvenlik kit çalışanları-kadro-sendikalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kenan     0000-00-00 2019 seçimlerinde bizde oyumuzu vermeyeceğiz mehmet şimşek kurtarır artık
İbrahim Erdemir     0000-00-00 Devlet kendi vatandaşına ayrım yapmaz yapmasında kitlerde türk vatandaşı
Turgut KAPLAN     0000-00-00 Devletime guveniyorum .Batmanda TPAO da taşaron da 11 yildir. Devletin en cok kazandiran kurumunda hizmet vermekteyim. Kadromu istiyorum.
Ömer     0000-00-00 Kadra diye söz verdiniz ayrım yaptıniz kitlere kadro istiyoruz
Haksızlık diz boyu     0000-00-00 Ne güzel açıklamış başbakan satacağım diyor biz doymadık kamu kurumlarını satmaya diyor satsinlarda kurtulalım millet rahat kadroyu aldı Almayani düşünmezler tabi ye kûrküm ye misali ama Allah büyük ilahi adalet mutlaka kapısını çalacak tır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat