Advert

Akdeniz Güvenlik Yüzde 45 Küçülecek

Akdeniz Güvenlik, 696 sayılı KHK'nın etkileri ve 2018'e yönelik değerlendirmelerini açıkladı. Taşeron olarak kamu kurum ve kuruluşlarında hizmette bulunan Akdeniz Güvenlik'in cirosunda gerilemeler yaşanabilir.

Akdeniz Güvenlik Yüzde 45 Küçülecek
Akdeniz Güvenlik, 696 sayılı KHK'nın etkileri ve 2018'e yönelik değerlendirmelerini açıkladı. Taşeron olarak kamu kurum ve kuruluşlarında hizmette bulunan Akdeniz Güvenlik'in cirosunda gerilemeler yaşanabilir. Ancak şirketin KHK kararından önce almış olduğu ihaleler nedeniyle tazminat alacak olması karlılığını da olumlu etkileyecek.
 
Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimiz 2018 yılında 2008 yılından bu yana Savunma Sanayinde faaliyet gösteren  müşterilerine özel araç üretimi (zırhlı, gizli zırhlı vb.) ve satışı  gerçekleştiren Mai Otomotiv Ve Teknoloji Savunma Ve Sanayi Dış Ticaret Anonim Şirketi ile savunma sanayii alanında ülkemizin gözde sektörleri konumuna gelen yazılım sektöründe 2004  yılından bu yana faaliyet gösteren, ağırlıklı olarak kamu kurum ve  kuruluşlarına özel çözümler üreten, plaka tanıma, araç takip  ve denetimli serbestlik konularında projeler üreten Tanıtek Bilişim'in  satın alınması sonrasında yazılım, bilişim ve donanım ve güvenlik  sistemleri sektöründe özel sektördeki projeleri ve KHK ile kapsam dışında bırakılan kamu  projeleri dahil olmak üzere özel güvenlik alanında faaliyette  olacaktır.
24.12.2017 tarihinde yayınlanan 696 sayılı KHK ile kamuya yapılan  işlerden elde ettiğimiz ciroda 2018 yılında yaklaşık %35-45  oranında azalma meydana gelebileceği değerlendirilmektedir. Ancak  ilgili KHK uyarınca  01 Ocak 2018 tarihinden önce sözleşmesi yapılmış olan ve fiilen devam eden projelerde şirketimize %5 tazminat ödenerek  geçişler tamamlanacaktır. Şirketimizin öngördüğü tazminat tutarı 8-10  milyon TL civarında olup ciroda yaşanacak gelir kaybı, sözleşme fesih  bedellerinden elde edilecek 8-10 milyon TL'lik gelirle dengelenmesi ve 2018 yılı karlılığımızın bundan olumsuz etkilenmemesi hatta karlılık hedefimize bir miktar pozitif katkı yapması da öngörülmektedir.
Şirketimiz bugüne kadar ki kamu ve özel sektör müşterilerimizden  edindiğimiz deneyimleri yeni şirketlerimizle sinerji oluşturarak katma  değerli ürünler ile sürdürülebilir yüksek kar hedefimiz doğrultusunda  devam ettirecek olup, kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine arz  ederiz."
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat