Advert

TÜRK-İŞ,DİSK KİTLER İçin Mücadele Ederken HAK-İŞ Ne Yaptı İşte Cevabı

Türk-İş ve Disk Konfederasyonu Kapsam dışı kalan 59 Kurumda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması için mücadale ederken diğer konfederasyon olan HAK-İŞ KİT Kurumunda çalışan taşeron işçilerin durumu ile ilgili bir açıklama yapmadı.Üyeler ise HAK-İŞ Konfederasyonu'na ateş püskürdü bağlı sendikalardan istifa edeceklerini sosyal medyadan açıkladılar.

TÜRK-İŞ,DİSK KİTLER İçin Mücadele Ederken HAK-İŞ Ne Yaptı İşte Cevabı

Türk-İş ve Disk Konfederasyonu Kapsam dışı kalan 59 Kurumda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması için mücadale ederken diğer konfederasyon olan HAK-İŞ KİT Kurumunda çalışan taşeron işçilerin durumu ile ilgili bir açıklama yapmadı.Üyeler ise HAK-İŞ Konfederasyonu'na ateş püskürdü bağlı sendikalardan istifa edeceklerini sosyal medyadan açıkladılar.HAK-İŞ web sitelerinde ve sosyal medyada konuya dair bir açıklama yapmayarak taraf olmaktan kaçındı.

Bazı kesimler tarafından kendilerini Hükümetin sendikası olarak tanıttıkları ve bu şekilde örgütlenme yaptıkları iddiası ise kafalarda soru işareti bıraktı.Acaba kim yada kimler konuya taraf olma dedi?

TÜRK-İŞ:Konuyu dün akşam Başbakan Bin Ali YILDIRIM'a taşımıştı ve daha sonrasında bugün başkanlar kurulunu toplayarak konu ile ilgili genel açıklama yapmışlardı.

DİSK;Karar öncesi ve Sonrası Eylem düzenlemiş ve daha sonrasında Genel Merkez binasında başkanlar kurulu toplantısı yaparak konuyu basın açıklaması ile duyurmuştur.

HAK-İŞ:???????????????????????????????????????????????????????????????????????

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gezeler     0000-00-00 Hakiş pişmanlık Oz iş perişanlıktır.
Koto     0000-00-00 Hak is oz is ten istifa istediginiz kadar aldiniz dimi taserona kadro kit ler sizi ilgilendirmiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat