Advert

Bir Çok Şirket Kilidi Vuracak

Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname'yi (KHK) değerlendiren özel güvenlik şirketi sahibi Celaleddin Tınkır, kamuda çalışan 1400 personelinin olduğunu, bu kararname ile işsiz kalıp, şirketlerini kapatacaklarını söyledi.

Bir Çok Şirket Kilidi Vuracak

13 yıldır özel güvenlik sektör alanında hizmet verdiklerini belirten Celaleddin Tınkır, taşeron işçi düzenlemesini içeren KHK ile işlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. Tınkır, "Kamuda özel güvenlik görevlisi olarak 1400 personelimiz çalışıyor. Bu kararname ile işlerimizin yüzde 90- 95'ini kaybediyoruz" dedi.

"Tamamen işsiz kalıyoruz"

Yayımlanan KHK ile işsiz kalacaklarını belirten Celaleddin Tınkır, "Tamamen işsiz kalıyoruz. Bütün işlerimiz çok kısa bir sürede fesih olacak. Tabii ki çok zorluklar bizi bekliyor. Sözleşmelerimize krediler çektik. Kredilerimizin geri ödemesini daha yapamadık. Bu süreç nasıl işleyecek, inanın bizi korkutuyor. Çok ciddi rakamlarda zararımız olacak. İnşallah hayırlı olur ama artık bilemiyorum bu saatten sonra neler yapabiliriz; bu konuyla ilgili bazı şeyleri bile düşünmek istemiyoruz" diye konuştu.

 
 
Videoyu Oynat

Şirketlerimizi kapatacağız

Büyük bir ihtimalle şirketlerinin kapanacağını söyleyen Tınkır, "Firma sahipleri olarak büyük bir ihtimalle şirketlerimizi kapatacağız. Genel olarak konuşuyorum; tüm arkadaşlarımızda aynı sıkıntılar var, hepimizde aynı sıkıntılar var. 13 yıldır bu sektörde hizmet veriyorum. Kanun hükmündeki yasadan sonra artık hizmet veremeyeceğiz" dedi.

Özel sektöre sağlayacakları istihdamın da yeterli olmayacağını söyleyen Celaleddin Tınkır, "Özel sektörde çalışan sayımız zaten çok sınırlı. O yüzden özel sektörün bizi pek bağlayacağını düşünmüyorum firma sahibi olarak. Devlet tekrar bize ihtiyaç duyabilir. İnşallah hayırlı olur" ifadelerini kullandı.

Tınkır, devletin yeniden taşeron firmalara ihtiyaç duyabileceğini de sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Araştırmacı     0000-00-00 Milyarlar kaldırdınız özel güvenliklerin üstlerinden artık adalet yerini buldu taşörene HAYIR
Ali     0000-00-00 13 yildir kene gibi yapistiniz devlete somurdunuz gariban givenlikleri devlettetten tum sosyal hak paralarini aldiniz guvenlik kardesime izin bile vermediniz elbise parasi diye birde fazladan para aldiniz sirket zihniyeti iste inin artik devletin sirtindan keneler
Aykut     0000-00-00 Bu zmana kadar oturdugunuz yerden kazandiklarinizin yerine tutun sirtimizdan yediginiz paralar haram olsun ne faydaniz dokundu bizlere yeri geldi kopek hesabina almadiniz daha beter olun insallah
Metin     2017-12-26 13 yıl içerisinde kazandıqın mal varlıqnı da bi açıklasan üzerimizden hiç bişe yapmadan dünyanın parasını kaldırdınız rüşvetle işe alıp haksızlıklarla çıkarmış olduqunuz ınsanlar nolacak deqırmenın suyu kesılınce duyqu somurusu yapmayın yıllardır kazandıqın parayla ticarete atılırsın yolunuzu bulursunuz.. Tşkler AKP :)
Ali     0000-00-00 Bu güne kadar trilyoner oldunuz üstümüzden yetmedimi
Mehmet     0000-00-00 Kamuda taşeron olunmaz Bakan açıkladı Tanzimat verecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat