Advert

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ''Hastane Acili Karıştı”Haberine Açıklama Geldi.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, yerel basın kuruluşlarında yayınlanan “Hastane acili karıştı” başlıklı haberde geçen öze güvenlik görevlisinin iki kardeşi yumrukladığı iddiasının gerçekleri yansıtmadığını açıkladı.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ''Hastane Acili Karıştı”Haberine Açıklama Geldi.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, yerel basın kuruluşlarında yayınlanan “Hastane acili karıştı” başlıklı haberde geçen güvenlik görevlisinin iki kardeşi yumrukladığı iddiasının gerçekleri yansıtmadığını açıkladı.

17 Aralık 2017 tarihi saat 18.28'de Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisine gelen ve kardeş olan iki hasta yakınının 1,5 ve 3 yaşlarındaki hastaları sırada bekletilmeksizin muayene odasına alındığı ve muayenelerinin yapıldığı kaydedilen açıklamada, üst solunum yolu enfeksiyonu tanısı ile gereken tıbbi tetkik ve tedavinin planlandığı ve hastaların babasının kalmasına müsaade edilerek, amcasının bekleme salonuna çıkmasının istendiği belirtildi.

Açıklamada, hasta yakınının çıkmak istememesi ve özel güvenlik görevlisinin uyarılarına küfür ile cevap vermesi üzerine hasta babasının da küfür etmeye başlayarak güvenlik görevlisine saldırdıkları ve sağ el bileğinde yumuşak doku travması, dudakta ve göğüste darbeye bağlı lezyonlar oluştuğu belirtildi. Cam kapının kırıldığı, hastane polisi ve diğer güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile şahısların sakinleştirilmeye çalışıldığı, polis ekibi çağırılarak olay hakkında yasal süreç başlatıldığı da bildirildi. Her iki şahıs hakkında kasten yaralama, tehdit, hakaret ve devlet malına zarar verme nedeniyle işlem yapıldığı kaydedilerek, “Şahısların polis nezaretinde yapılan muayeneleri sonucunda alkollü oldukları tespit edilmiştir. Olay ile ilgili olarak hastanemiz acil servis doktorumuzdan, idari personelimizden, hastane polisimizden, güvenlik personelimizden bilgi istenmeden tek taraflı haber yapılmasını doğru bulmadığımız gibi, 7/24 hizmet veren sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti kınıyor, ilimizde ve ülkemizde bu tür olayların son bulmasını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

KAYNAK:DÜZCEDAMLA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat