Advert

Emniyet'ten Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca, özel güvenlik görevlilerine yönelik programda eğitici olarak görev alacak polis başmüfettişlerine yönelik "Özel Güvenlik Denetleme Eğiticilerinin Eğitimi" başladı.MN

Emniyet'ten Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim

Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik, açılış töreninde yaptığı konuşmada, bu yıl, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla, terör saldırılarının önlenmesi için Türkiye'deki 372 alışveriş merkezinin 337'sinin denetlendiğini belirterek, kalan 35 alışveriş merkezine yönelik denetimlerin de yıl bitmeden tamamlanacağını kaydetti.

Kolluk hizmetlerinin tamamlayıcısı olan özel güvenlik hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik eğitim programlarına gelecek yıl başlayacaklarını söyleyen Çelik, "Bu program çerçevesinde ülkemiz genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerine bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku alanlarında eğitim planı hazırlanmıştır." dedi.

Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak da Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının, bir yandan denetim görevini yaparken diğer yandan vereceği eğitimlerle özel güvenlik görevlilerinin gelişimine katkı sağlayacağını ifade etti.

"Özel Güvenlik Denetleme Eğiticilerinin Eğitimi"nin bugün başlayan ilk dönemi 22 Aralık'ta son bulacak. Programın ikinci dönemi ise 25-29 Aralık'ta yapılacak.

Polis başmüfettişlerine yönelik eğitim programlarının tamamlanmasının ardından, özel güvenlik görevlilerinin eğitimleri 2 Ocak 2018'de başlayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat