Advert

KİT'lerdeki Belirsizlik Sürerken Şimşek'in Açıklaması Sonrası Sendikalar Başını Kuma Gömdü

KİT'lerdeki belirsizlik sürerken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KİT'lerde çalışan taşeron personelin kadroya dahil edilmesinin son derece yanlış olacağını söylemesinin ardından sendikalar sessizliğini korumaya devam ediyor.

KİT'lerdeki Belirsizlik Sürerken Şimşek'in Açıklaması Sonrası Sendikalar Başını Kuma Gömdü

KİT'lerdeki belirsizlik sürerken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KİT'lerde çalışan taşeron personelin kadroya dahil edilmesinin son derece yanlış olacağını söylemesinin ardından sendikalar sessizliğini korumaya devam ediyor.

Açıklama sonrası üyeler sendikalarından açıklama beklerken sendikalardan bir açıklama gelmedi.Üyeler sosyal medya üzerinden sendikalarına ateş püskürdü.''İşçi İşçi Kadrosunda Kalsın''Söyleminde bulunan Türk-İş ve Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı taşeron sendikaları  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Taşerona kadro açıklamasının ardından konuyu araştırmadan üyelerine mesaj atan devletin kanunla vermiş olduğu 52 Günlük TEDİYE hakkını Bile kendileri vermiş algısı yaratan sendikalar Mehmet Şimşek'in açıklaması sonrası açıklama yapmadı.

Sendikaların yerine taşeron işçi birlikleri tweet etkinliği yapmaya devam etti.Seslerini yetkililere duyurmak isteyen taşeron işçiler ayrımsız KADRO İstiyoruz dediler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ak Genç     2017-12-14 Oy kullanmaya başladım günden bugüne Ak Parti için her şeyimi verdim hem üye oldum hem üye getirdim çok kişiyi ikna etmek için dil döktüm ettim de edemediklerimle bağımı kopardım lakin Sayın Bakanın KİT açıklamasından sonra gerçekten çok üzüldüm kırgınım. Çektiklerimizi bir Allah bir biz biliyoruz telefon dahi kullanmamız yasak bırakın işi asker gibi 24 saat çelik yelek makinalı tabanca tüfek saatlerce resmi yazılarla uğraşıyoruz bizim haklarımız iyi öylemi. Hakkımı helal etmiyorum kırgınım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat