Advert

KİT'lerdeki Taşeron Çalışanları Kadroya Dahil Edilmeyecek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KİT'lerde çalışan taşeron personelin kadroya dahil edilmesinin son derece yanlış olacağını söyledi. Bu durumda KİT'lerdeki taşeronlar kadroya dahil edilmeyecek.

KİT'lerdeki Taşeron Çalışanları Kadroya Dahil Edilmeyecek

İŞTE MEHMET ŞİMŞEK'İN AÇIKLAMALARI

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TRT Haber'de taşerona kadroda KİT'lerde dahil edilecek mi sorusunu cevapladı.

Şimşek, KİT'lerin taşerona kadroya dahil edilmesi son derece yanlış olur dedi.

Şimşek'in KİT'lerle ilgili açıklaması

KİT'lerin kadroya dahil edilmesi son derece yanlış olur. Örneğin Türkiye Petrolleri ne işe yarar, petrol çıkartır, kimle rekabet ediyor Shell ile rekabet ediyor, ulusulararası şirketlerle, katı kuralların olmadığı, esnek oludğu şirketlerle rekabet ediyor. Nasıl rekabet edecek?

Olay sadece maliyet meselesi değil, olay bazı hizmetlerin kaliteli bir şekilde ve süreklilik arz edecek şekilde yerine getirilmesidir. Biliyoruz ki, kamu da performans düşük. Özel sektör çok daha hızlı ve verimli bir şekilde iş yapıyor, dolayısıyla sadece maliyet perspektifiyle bakmamak lazım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet     0000-00-00 Kitlere kadro istiyoruz haksızlık yapmayın lütfen
Adalet     0000-00-00 Bu nasıl kadro vermek yerin altında kömür çıkaran termik santral zehir soluyan TP sondaj borularını belinde taşıyan KİT lerdeki taşeron işçilere kadro yok daha dün işe başlamış masa silen işçiye kadro var bu ülkede adalet olmaz.10 yıldır 15 yıldır düşük maaşlarla çalışan kit lerdeki taşeron işçilere kadro yok iki senedir bakanlıklara doldurunuz yakınlarınızı onlara verdiniz kadro hani kumadaki bütün taşeronları şartsız şurtsuz alacaktınız sen Mercedes marka arabadan in bu ülkeye faydan olacaksa
atilla     2017-12-12 Adamlarda hiçmi vijdan yok sen devlette çalıiıyon kadro sen özelsin sana yok öz evlat üvey evlat muamelesi ya kökten çözsünler bu işi yada oldugu gibi bıraksinlar ellerine yüzlerine bulaştırdılar bu kadrolaşmayı duyan kurum yetkileri taşeron sayısını azalmakda yani işden çıkarmakda kimse bunu konuşmuyor kadroda onların olsun......
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat