Advert

Taşerona Kadro Sürecinde Özel Güvenlik Firmaları Endişeli

Özel güvenlik sektörü Taşeron Yasası yürürlüğe girdiği zaman özel güvenlik şirketleri ve eğitim kurumlarının çoğu kapısına kilit vuracak.Rakamlara göre Türkiye genelinde Faaliyet izin belgesi almış 1498 Özel güvenlik şirketi 744 özel güvenlik eğitim şirketi vardır.

Taşerona Kadro Sürecinde Özel Güvenlik Firmaları Endişeli

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın taşeronları çıkartacağız açıklamasının ardından kamuda hizmet veren şirketler endişeli bir şekilde beklemeye başladı.İşverenleri temsil eden STK'lar konu ile ilgili açıklama yaparak sektörün yüzde 60 küçülüceğini ifade etti.Yatırımların boşa gideceğini belirten STK'lar burda çalışan idari kadroda personeller var bunların hepsi işsiz kalacaklar açıklamalarında bulundu.

Özel güvenlik sektörü Taşeron Yasası yürürlüğe girdiği zaman özel güvenlik şirketleri ve eğitim kurumlarının çoğu kapısına kilit vuracak.Rakamlara göre Türkiye genelinde Faaliyet izin belgesi almış 1498 Özel güvenlik şirketi 744 özel güvenlik eğitim şirketi vardır.

Özel güvenlik sektöründe çalışan sayısı  262.766 kişi olurken bunların 100.000'i  özel güvenlik kamu kurum ve kuruluşlarında,30.000'i belediyelerde,35.000'i Kitlerde çalışmaktadır.Rakamlara bakıldığı zaman belirsizliğini koruyan KİT'lerde kadroya geçtiği zaman sektörde kurulan kamuya hizmet veren %60'nı tekabbül eden 900 özel güvenlik şirketi kapılarına kilit vuracak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
emir mert     2017-12-13 sadece kapatılmakla kalmasın bugüne kadar yedikleri kul hakkının hesabını versinler sanki ihaleyi değil çalışan personeli satın aldıklarını sananlar bu kan emiciler..kadroya geçince bunlara dava acılmalı .. hak geldi batıl zail oldu şimdi hesap zamanı
Aydın Ataş     0000-00-00 Kanımızı fazlasıyla emdiler! Bedavacilar kapansın!
İsa     0000-00-00 Bu güne kadar 5 tl lik naylon gömlek 15 tl lik naylon montlar ile tamamen sağlıksız kıyafetler - 5 -6 derece soğuklarda kapı önünde nöbet tutturan soba başında ısınmaya çalışana tutanak tutup işinden eden hatta sadece fatura döneminde ortaya çıkan sizler değilmişsiniz gibi birde ajitasyon yapıyorsunuz ya size büyük
Abdul     0000-00-00 Sırtımızda geçirdikleri yeter hep bedava takımı bırakarak kapatılsın.. ..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat