Advert

PTT Şubelerinde Çalışanlar Özel Güvenlik İstiyor

​Türk Haber-Sen Şube Başkanı Orhan Avcı, Osmangazi İstasyonu yanındaki PTT Şubesi'nde yaptığı basın açıklamasıyla, gerekli talepleri karşılanmadığı sürece yeni şubeler açılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

PTT Şubelerinde Çalışanlar Özel Güvenlik İstiyor

Türk Haber-Sen Şube Başkanı Orhan Avcı, Osmangazi İstasyonu yanındaki PTT Şubesi'nde yaptığı basın açıklamasıyla, gerekli talepleri karşılanmadığı sürece yeni şubeler açılmasına izin vermeyeceklerini söyledi. 

PTT yetkililerinin yeterli güvenlik tedbirleri almadan ve yeterli fiziki şartları oluşturmadan ve yeterli personel istihdam etmeden açacağı yeni şubelerde tek memur çalıştırarak soygunlara davetiye çıkardığını ifade eden Avcı, “Bu da çalışanların sağlığını ve can güvenliğini hiçe saymaktır. Biz Türk Haber-Sen Bursa Şubesi olarak ne PTT Şubelerinin açılmasına ne de vatandaşa giden hizmete karşıyız. 

Biz diyoruz ki her PTT şubesine en az dört memur bir güvenlik görevlisi koyun, çalışanların can güvenliğini sağlayın, istediğiniz kadar şube açın. Soygun endişesi ile çalışmak istemiyoruz. Ayrıca, halen tuvaletsiz şubeler varken mantar gibi şube açarak güvenliksiz, şubelerde tek memur çalıştırarak çalışanların hayatını hiçe sayıyorsunuz” diye konuştu. 

Kaynak: Bursa'da PTT çalışanları endişeli OLAY 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat