Advert

Kadro Sürecinde Güvenlik Soruşturmaları Titizlik İle İncelenecek

Kamuda istihdam edilecek taşeronlar için güvenlik soruşturması esas olacak. Normalde işe alırken adli sicil kâğıdı yeterli oluyor. Ancak bu kez bulundukları görevler, iller birçok başlık dikkate alınarak ayrıntılı inceleme yapılıyor. Bu süreçte milli güvenliği tehlikeye sokacak eylem, işlemlerde bulunanlarla sözleşme imzalanmayacak..

Kadro Sürecinde Güvenlik Soruşturmaları Titizlik İle İncelenecek

Kamuda istihdam edilecek taşeronlar için güvenlik soruşturması esas olacak. Normalde işe alırken adli sicil kâğıdı yeterli oluyor. Ancak bu kez bulundukları görevler, iller birçok başlık dikkate alınarak ayrıntılı inceleme yapılıyor. Bu süreçte milli güvenliği tehlikeye sokacak eylem, işlemlerde bulunanlarla sözleşme imzalanmayacak..FETÖ/PDY ile Terör Örgülerleri irtibatı olanlar bunları kurmuş oldukları sendikalara,derneklere üyelikleri devam eden kişileri ile sözleşme imzalanmayacak.Bilindiği üzere bazı sendikalarda FETÖ iddiaları çoğalmış ve haklarında soruşturma geçirelenler olmuş bazı STK'larda  soruşturmaları devam etmektedir.

 İŞ AKDİ FESHEDİLECEK
 
Özel sözleşmeli personele İş Kanunu'nda olduğu gibi iş akdinin feshine yönelik maddeler de ayrıntılı şekilde ortaya konulacak. Terör başta olmak üzere devlete karşı eylemlere giriştikleri belirlenenlerin iş akdi feshedilecek. Herhangi bir örgüt ve yapının emir, talimatı ile hareket eden, yardım eden, kamu kaynaklarını bunlara kullandıran tek bir kişi dahi kadroya alınmayacak. Taşeron işçilerin kadroya alınmasında da Başbakanlık genelgesi dikkate alınıyor. "Milli güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları" hakkında da Başbakanlık genelgesine dayanarak idari ve adli işlem başlatılıyor.
taşerona kadro-ozel güvenlik-haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Murat durmusoglu     0000-00-00 Zaten güvenlik sınavı girdiğim zaman araştırma emniyet tarafından yapılıyor diye biliyorum ama daha kapsamlı derken ne olabilir ki zaten kampımıza gelip komşulara sorular soruluyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat